Zdrowe zęby to podstawa, jeżeli chcemy mieć nie tylko piękny uśmiech, ale i jak najlepiej czuć się na co dzień.

O czym warto pamiętać i jakie wizyty odbywać, by faktycznie nasze zęby były w dobrym stanie?


Wśród istotnych kwestii zdrowotnych, o których należy jak najbardziej pamiętać znajduje się rzecz jasna zadbanie o zęby i dziąsła.
Jeśli o to chodzi kluczowa jest prewencja, a więc zapobieganie występowaniu uszkodzeń i ubytków. Walka z nimi jest dużo bardziej uciążliwa aniżeli wczesne zapobieganie drobnym nieprawidłowościom.


invisalign wrocław
Napisane przez: Hebe Aguilera
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W przypadku dbania o poprawny stan uzębienia ważne jest nie tylko leczenie psującego się szkliwa, ale także usuwanie kamienia nazębnego Wrocław, czy piaskowanie zębów. Niezwykle ważne jest również zadbanie o dziąsła. Jeśli są osłabione – czyli krwawią i są wrażliwe chociażby na odmienne temperatury, na pewno powinno to nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u dentysty, a najlepiej: periodontologa. Ten ostatni zajmuje się występującymi chorobami przyzębia, ich badaniem i leczeniem. Stan dziąseł jest bardzo ważny dla ogólnego stanu zębów i mogą one w istotny sposób wpływać na pojawienie się różnych chorób jamy ustnej, jeśli o nie odpowiednio dobrze nie zadbamy.


oczywiście zdrowe zęby to też proste zęba (zobacz gabinet stomatologiczny wrocław). Obecnie istnieją rozmaite możliwości prostowania zgryzu. Zaczynając od typowych aparatów ortodontycznych, po nowsze rozwiązania jak chociażby invisalign Wrocław.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.