Jakiego rodzaju funkcje w organizmie spełnia witamina B12 i witamina C? Jak niedobory wpływają na nas?

W naszym organizmie zachodzi szereg procesów, które mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Nasze ciało do takiej ciągłej, właściwej pracy potrzebuje wielu różnego rodzaju składników oraz witamin. Dlatego właśnie ważne jest, aby zwalczać zbyt małe ilości witamin chociażby przez dodatkową suplementację.


Jakie zadania w naszym organizmie ma witamina B12? A jakie witamina C? Jakie suplementy diety dobrze jest stosować?


Witamina B12 zwana inaczej witaminą czerwoną, wpłynie bardzo dobrze na stan naszego zdrowia psychicznego. Przy jej pomocy także nasz układ krążenia działa jak należy. Czemu tak się dzieje? Jeśli chodzi o układ nerwowy, to witamina B12 uczestniczy w procesach mających miejsce w osłonkach mielin nerwowych. Duży brak wspomnianej witaminy wiąże się z drętwiejącymi kończynami. Poza tym witamina B12 polepsza koncentrację oraz zapamiętywanie. Dzięki niej również mniej czujemy zmęczenie. Niedobór witaminy B12 wpływa również na nasz nastrój, ponieważ bierze ona udział w syntezowaniu się serotoniny.


Jeśli mowa o wpływie witaminy B12 na układ krążenia, to bierze ona udział w tworzeniu się czerwonych krwinek. Do tego, wraz z witaminą B6 i kwasem foliowym zapobiega tworzeniu się blaszek miażdżycowych, a tym samym chroni przed miażdżycą, zawałem serca, zakrzepami czy też udarem przejrzyj ofertę na stronie . Witaminy, takie jak Solgar witamina B12, na pewno pomogą nam właściwy poziom takiej witaminy w ciele zachować.


Witamina C z kolei ma także ważne funkcje w naszym ciele. Nazywana jest inaczej kwasem askorbinowym oraz sporo osób z pewnością myśli, że ochrania ona jedynie przed przeziębieniami, natomiast to nie jest prawdą. Rzeczywiście, branie sporych ilości witaminy C systematycznie, jest w stanie nas uchronić przed przeziębieniami. Jednak branie witaminy C już w czasie pojawienia się objawów, nie zmniejszy ich radykalnie. Dlatego, kiedy chodzi o przeziębienia, to znacznie lepiej zadziała ona w sposób profilaktyczny koniecznie zobacz ofertę na . Solgar witamina C przyjmowana regularnie powinna dać zamierzony skutek. Na co jeszcze ma wpływ ta witamina?


szkolenie
Napisane przez: Intel Free Press
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Rzeczy, bez których Twój zakład kosmetyczny nie może się obyć! Stwórz przytulne miejsce do którego usługobiorcy zawsze powrócą.

gabinet kosmetyczny
Napisane przez: Phalinn Ooi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wszystkie panie pragną stać się piękne, dlatego zapotrzebowanie na usługi pielęgnacyjne cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Branża kosmetyczna oferuje dużo najróżniejszych zabiegów mających za działanie nie tylko poprawić naszą aparycję, ale też oddziaływać pozytywnie na nasze zdrowie.


Witamina ta zwiększa wchłanianie żelaza, dlatego jej zbyt mała ilość w ciele może być przyczyną niedokrwistości. Poza tym pojawić może się zmęczenie, reakcje bólowe stawów i mięśni, pojawianie się siniaków, krwawienie dziąseł albo chociażby brak apetytu. Natomiast to nie koniec, ponieważ witamina ta zmniejsza zmiany pochodzenia miażdżycowego, ale też może bardzo zmniejszyć możliwość pojawienia się udaru mózgowego. Ma wpływ na dobre działanie układu krwionośnego.


Do tego obniża ona ciśnienie krwi, co jest ważną informacją dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie. Najbardziej osoby mające fizyczną pracę, Panie w ciąży, starsi ludzie, albo też osoby doznające stresu są bardziej narażone na niedobory witaminy C w organizmie. Dlatego warto pomyśleć o suplementach.
21/03/08, 07:48:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.