W jaki sposób alkohol wpływa na organizm, zatem dlaczego należy z miejsca podjąć walkę z uzależnieniem?

Alkoholizm to bardzo trudna choroba. Niejednokrotnie osoby uzależnione wypierają się swojej słabości, ponieważ nie chcą podejmować leczenia. Walka z alkoholizmem jest pełna wyrzeczeń i udręki, lecz trzeba szybko zdecydować się na nią, gdyż alkohol niszczy nas organizm. Jakie jest jego oddziaływanie?

odwyk alkoholowy
Napisane przez: Quinn Dombrowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nade wszystko nie potrzeba wypić dużo, by zauważyć jego działanie, chyba że popijamy już od dłuższego czasu i potrzebujemy większej dawki, by przeżyć stan upojenia alkoholem. Poza fizycznymi objawami szybko objawiają się niższe sprawności pracy naszego układu nerwowego. Zauważyć to można po zanikaniu precyzyjnego myślenia czy mniejszej zdolności osądu. Ponadto alkohol - Centrum leczenia uzależnień Bądź Wolny upośledza uczuciowość wyższą, czyli na przykład poczucie więzi rodzinnych lub moralność. Picie powoduje pojawianie się prymitywnych zachowań, a im więcej alkoholu, tym coraz większe zatrucie procentami oraz coraz bardziej szkodliwe działanie na układ nerwowy, lecz nie jedynie. Alkohol działa również na układ krążenia, a mianowicie może zaburzyć akcję serca. Stałe nadużywanie alkoholu można doprowadzić do trwałych uszkodzeń. Następny układ, na który niepożądane działa alkohol, to układ pokarmowy. Może wystąpić poczucie suchości, niesmaku, zgaga, jak również wzdęcia brzucha oraz inne kłopoty z żołądkiem. Picie może wreszcie doprowadzić nawet do marskości wątroby. Trzeba także nadmienić o układzie oddechowym, a szczegółowiej o przewlekłym zapaleniu dróg oddechowych i o problemach psychiki, a zazwyczaj występujące dolegliwości to zaburzenia pamięci, zmiany samopoczucia i agresja.


Inne artykuły

Witaminy nieodzowne do należytego działania organizmu

Leczenie
Napisane przez: Sohel Parvez Haque
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Witaminy i minerały są nieodzowne do dobrego funkcjonowania ustroju i zachowania zdrowia. Witamina B12 bierze udział w produkowaniu czerwonych ciałek krwi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.