W jaki sposób dbać o zdrowy uśmiech

Ładny uśmiech to białe oraz czyste ząbki. Czyste zęby to dobra higiena jamy ustnej jak też regularne kontrolne wizyty u stomatologa. Podstawą dobrego stanu uzębienia jest należyte, dokładne czyszczenie ząbków, co zapobiegnie powstawaniu kamienia nazębnego.


Płytka jak też kamień nazębny nie wywołuje żadnych dolegliwości, ale jest główną przyczyną powstawania chorób ząbków jak też przyzębia. Powstawaniu kamienia nazębnego każdy może zapobiec sam, przez skrupulatne szczotkowanie ząbków po każdym posiłku przez przynajmniej 3 minutki. Ząbki czyścimy szczoteczką do szczotkowania zębów oraz pastą do zębów. Zaleca się używanie szczoteczek o delikatnym czy przeciętnie sztywnym włosiu aby nie uszkodzić dziąseł. Zalecaną pastą jest pasta zawierająca fluor, jaki remineralizując szkliwo gra kluczową rolę w profilaktyce próchnicy. Istotna jest również technika mycia ząbków. Trzeba szorować z wyczuciem każdy ząb ze wszystkich stron, nie szorując silnie, co grozi powstaniem przydziąsłowych ubytków. dzieci powinny szorować ząbki ruchem okrężnym zaś dorośli ruchem wymiatającym. Nie zapominaj jak znaczący jest stomatolog Ursynów. Jeżeli potrzebujesz stomatologa - Więcej dowiesz się na na meanderstomatologia.pl


Łódź rybacka, Ustronie Morskie
Napisane przez: zeesenboot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Na co dzień (najlepiej w porze wieczoru) o czym zdecydowana większość pacjentów zapomina czy wręcz nie wie, należy, prócz mycia szczoteczką, delikatnie oczyścić nitką dentystyczną wszelkie przestrzenie międzyzębowe. Czynności te powinny zostać przeprowadzone gruntownie aby płytka była wyeliminowana w całości.


Inne artykuły

Autoklaw w gabinecie kosmetycznym lub stomatologicznym – który rodzaj kupić, by był skuteczny i nie za drogi?

planmeca
Autoklaw stanowi urządzenie, bez którego nie można sobie wyobrazić działanie gabinetu stomatologicznego. Dzięki niemu możemy bez wysiłku wysterylizować użyte akcesoria tak, by można je kolejny raz wykorzystać – bez szkodliwych dla higieny wirusów czy bakterii.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.