Jak działać, gdy mamy konflikt w rodzinie? Jakie są na to sposoby?

Życie rodzinne bywa różne, niekiedy jest lepiej, czasami gorzej. Przeważnie dogadujemy się we własnym gronie i nie wymagamy wsparcia z zewnątrz. Jeśli jest tak, to świetnie i warto się tego trzymać.


Gorzej, kiedy sami nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić i nie wiemy, co robić. Całe szczęście jest na to rozwiązanie.


Pomaga w tym terapia rodzinna, co oznacza, że, mamy spotkanie z naszymi najbliższymi i psychologiem, jaki prowadzi tego typu spotkanie. Najczęściej prezentuje się to tak, że próbujemy normalnie konwersować z najbliższymi, lecz podejmując bardziej trudne tematy, te jakie nas konfliktują. Psycholog w takiej sytuacji raczej słucha każdej ze stron, a następnie moderuje dyskusje, ustala jej przebieg.


Balonoplastyka zatok - odetchnij z ulgą
Napisane przez: Dreamstime
Na podstawie danych z: Dreamstime


Jest w stanie on na wszystko popatrzeć z zewnątrz, bo nie jest emocjonalnie związany z całą sytuacją. To sprawia, że też jest obiektywny więc jest w stanie dokładnie popatrzeć, jak prezentuje się taki konflikt w rodzinie. Podobnie to wygląda gdy jest terapia par, też coraz bardziej popularna. Dwie osoby są w permanentnym konflikcie i nie ma szansy na zgodę, dopiero kiedy ktoś spojrzy na to z innej strony może wyciągnąć wartościowe wnioski, jakie doprowadzą do zakończenia konfliktu.


Jeżeli więc jesteśmy w tego rodzaju sytuacji, jaka może wydawać się bez wyjścia to najbardziej korzystnie jak zgłosimy się do specjalisty, który popatrzy na nas krytycznym okiem i znajdzie rozwiązanie całego problemu.


Inne artykuły

Stożek rogówki - w jaki sposób z nim walczyć i jak dużo takiego rodzaju walka ma możliwość nasze osoby wynieść?

Marta Librant-Suska
Napisane przez: Centrum DER-MED
Na podstawie danych z: Centrum DER-MED
problemy wraz z oczami ma naprawdę dużo ludzi na całym globie - jedne można wyleczyć w sposób całkowity, z innymi zaś należy toczyć swój osobisty pojedynek do samego finiszu egzystencji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.