Nie mogę zajść w ciążę – co zrobić?

Test ciążowy po raz kolejny pokazuje pojedynczą kreskę, a w tobie wzrasta frustracja. Na szczęście bezpłodność możemy skutecznie leczyć.


Kłopoty z zajściem w ciążę są kobiet powodem dużego stresu.


magnez
biegam
Napisane przez: Dave Wright
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Wyjątkowe doznania, hinduskie masaże, rewitalizujące maseczki i inne ciekawostki wprost z hotelowego SPA

trening
Napisane przez: Serge Kij
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kraków zajmuje wyjątkową pozycję na turystycznej mapie Europy. Ilość odwiedzających go osób przyrasta w bardzo szybkim tempie. Oprócz typowych zabytków kulturalnych, których wstyd nie zobaczyć przebywając w małopolskiej stolicy, są tu też inne, interesujące miejsca i rozrywki warte uwagi.


Wybraliście się na wojaże, a utknęliście w opłaconym pokoju hotelowym? Głowa do góry.


Należy jednak mieć na uwadze, iż niepłodność nie jest w dzisiejszych czasach wyrokiem - można ją z powodzeniem leczyć. Pierwszym sygnałem alarmowym, który winien skłonić cię do wizyty u medyka, jest rok bezowocnych starań o potomka. Jeśli w tym okresie ty ani twój współmałżonek nie wykorzystywaliście żadnej antykoncepcji oraz współżyliście z częstotliwością co najmniej 3 razy na tydzień, doktor stwierdzi bezpłodność oraz rozpocznie szukanie jej powodów.

Poszukujesz rzetelnych informacji na ten temat? Śpieszymy poinformować Cię, że w tej chwili je odkryłeś. Trzeba tylko najechać na hiperłącze do serwisu (ortodoncjabecker.pl/).

Pamiętaj, iż diagnostykdoktor (klinika stomatologiczna kraków)łodności prowadzi się równolegle u oby dwóch partnerów. Doktor może wtenczas zalecić tak zwany test na płodność.


Aby określić przyczyny bezpłodności, kobieta musi poddać się ginekologicznym badaniom (wyjątkowo istotne jest USG organów rodnych), badaniom hormonów i zrobić cytologię. Co więcej doktor będzie monitorował owulację. Jeśli wyniki wszelkich tych badań będą prawidłowe, kobietę doktor skieruje na histeroskopię a także na rentgen organów rodnych, by sprawdzić, czy są drożne jajowody. Może się również okazać, że zapłodnienie u konkretnej pary nie będzie możliwe przez wzgląd na zupełny brak plemników w nasieniu małżonka czy też całkowicie zatrzymaną owulację u kobiety.


Wtedy dopuszcza się użycie nasienia anonimowego dawcy użyczanego przez bank spermy albo zapłodnienie komórki jajowej pobranej od drugiej kobiety (może to być dawczyni anonimowa czy też osoba z rodziny pacjentki.
20/03/23, 07:32:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.