Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów jest to choroba mająca przewlekły charakter, obserwowane są postępujące zniekształcenia jak też usztywnienia.


To choroba zapalna która ma charakter przewlekły.


sprzęt lekarski
Napisane przez: Upupa4me
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W czasie jej występowania zaobserwowano postępujące odkształcenia oraz usztywnienia. Nieleczone reumatoidalne zapalenie stawów może powodować niszczenie stawów oraz ich wadliwe działanie, ale także uszkodzenie narządów a także śmierć. Po zidentyfikowaniu schorzenia należy jak najszybciej zastosować odpowiednie leczenie, by zahamować przykre objawy oraz uchronić się przed niebezpiecznymi pogmatwaniami. Najlepiej pójść w takim przypadku do reumatologa (rozwinięcie tych informacji- szczegóły w serwisie http://www.artemed.pl). Reumatolog więcej inofmracji jest to specjalista który zajmuje się diagnostyką, zapobieganiem i leczeniem chorób reumatycznych, czyli zwyrodnieniowych oraz zapalnych chorób kości, stawów i tkanki łącznej.


Inne artykuły

Czy zaciekawi nas kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli?

kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli
Napisane przez: unukorno
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/
O tym jak istotne są początkowe minuty po zdarzeniu wiedzą wszyscy, jednak nie wszyscy zaznaczą, jak w tym czasie powinni się zachowywać oraz jaką pomoc powinni dawać ofiarom.


Treścią RZS, objawiającego się stanami podgorączkowymi jak też gorączkowymi i niedomaganiami ze strony obustronnych stawów w formie bólu, zesztywnień i zniekształceń, jest przewlekły stan zapalny, obejmujący symetrycznie przeważnie stawy nadgarstkowe, śródstopno-palcowo-łokciowe czy też barkowe. Stan zapalny zaczyna się najpierw w wyściółce torebki stawowej oraz krok po kroku otacza cały staw jak też jego okolice. Następstwa tego chorobowego ogólnoustrojowego odczynu rozpoznać możemy na podstawie wyników badań, m.in. leukocytozy, odczynu Waalera-Rosego.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.