Troska o zdrowie polega nie tylko na pójściu do doktora wtedy, gdy już nam coś jest, ale również dla prewencji

Troska o zdrowie polega nie tylko na udawaniu się do lekarza wtedy, gdy już nam coś dolega, ale również na prewencji, a zatem kontrolnych badaniach u lekarza, które mają za zadanie zweryfikowanie czy wszystko jest w porządku. Wizyty takie należy odbyć zwłaszcza wówczas, gdy dostrzeżemy jakieś nieznaczne, aczkolwiek widoczne zmiany – na przykład spadek albo z kolei wzrost masy ciała, zwiększone problemy ze skórą, czy pogorszenie wzroku.
Dziewczyna w parku
Napisane przez: Holly Lay
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kontrolne wizyty u ginekologa muszą odbywać przede wszystkim kobiety. Niektórzy lekarze są wręcz zdania, że badania kontrolne typu cytologia bądź mammografia (zobacz mammografia) winny być obowiązkowe, wszystko z tego powodu, że z każdym rokiem umiera ogromna liczba kobiet u których za późno wykryto rozmaitego typu guzy piersi bądź jajników. W licznych sytuacjach można by było uniknąć śmierci, gdyby kobieta regularnie uczestniczyła w tego typu badaniach.

Inne artykuły

Zabiegi z obszaru medycyny estetycznej przed jakich zrobieniem rozsądnie będzie się rozeznawać we wszystkich szczegółach.

kobieta
Napisane przez: Lies Thru a Lens 
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Razem z przyjściem pory wiosennej właściciele ośrodków mających do zaoferowania zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zauważają dokładnie, iż będą mieć znacznie więcej pacjentów. Jest to rezultat tego, że głównie panie zdecydowane są na to, żeby poddawać się tego typu czynnościom medycznym, bo wiedzą, że w ten sposób mogą się z pewnością lepiej prezentować a także poczuć.


U ginekologa kobieta może wykryć nieprawidłowości związane z narządami rodnymi i wykryć takie choroby jak nadżerka czy tez mięśniaki. Ginekolog w Bytomiu rankinglekarzy.pl/lekarze/ginekolog/bytom/ może zalecić przeprowadzenie usg dopochwowego, które ma za zadanie wykryć wszelkie nowotwory związane z tymi narządami. Standardowe badanie ginekologiczne powinno się wykonywać średnio co 2 lata. Pierwsze należy przeprowadzić jeszcze w okresie młodzieńczym około 15-16 r.ż. Z kolei tego rodzaju badanie jak usg dopochwowe większość lekarzy zaleca wykonywać około 30 roku życia i powtarzać średnio co 3 lata. Co roku natomiast należy powtarzać badania cytologiczne, dzięki którym można wykryć chociażby raka szyjka macicy, najczęstszego nowotworu występującego u kobiet.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.