Troska o zdrowie polega nie tylko na pójściu do doktora wtedy, gdy już nam coś jest, ale również dla prewencji

Troska o zdrowie polega nie tylko na udawaniu się do lekarza wtedy, gdy już nam coś dolega, ale również na prewencji, a zatem kontrolnych badaniach u lekarza, które mają za zadanie zweryfikowanie czy wszystko jest w porządku. Wizyty takie należy odbyć zwłaszcza wówczas, gdy dostrzeżemy jakieś nieznaczne, aczkolwiek widoczne zmiany – na przykład spadek albo z kolei wzrost masy ciała, zwiększone problemy ze skórą, czy pogorszenie wzroku.
Dziewczyna w parku
Napisane przez: Holly Lay
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kontrolne wizyty u ginekologa muszą odbywać przede wszystkim kobiety. Niektórzy lekarze są wręcz zdania, że badania kontrolne typu cytologia bądź mammografia (zobacz mammografia) winny być obowiązkowe, wszystko z tego powodu, że z każdym rokiem umiera ogromna liczba kobiet u których za późno wykryto rozmaitego typu guzy piersi bądź jajników. W licznych sytuacjach można by było uniknąć śmierci, gdyby kobieta regularnie uczestniczyła w tego typu badaniach.

Inne artykuły

Dzięki postępowi ginekologii estetycznej, korekcja sfer intymnych, z tabu z wolna zmienia się w zwyczaj

Modelka
Napisane przez: Lies Thru a Lens
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Piękno odkrywamy w sobie na wiele możliwości – poprzez miłość, zadowolenie z życia zawodowego, zainteresowania, pomaganie innym, czy też poprzez dbanie o swój wygląd. Tylko równowaga między pięknem wewnętrznym i zewnętrznym, pozwoli poczuć się w pełni interesującymi kobietami.


U ginekologa kobieta może wykryć nieprawidłowości związane z narządami rodnymi i wykryć takie choroby jak nadżerka czy tez mięśniaki. Ginekolog w Bytomiu rankinglekarzy.pl/lekarze/ginekolog/bytom/ może zalecić przeprowadzenie usg dopochwowego, które ma za zadanie wykryć wszelkie nowotwory związane z tymi narządami. Standardowe badanie ginekologiczne powinno się wykonywać średnio co 2 lata. Pierwsze należy przeprowadzić jeszcze w okresie młodzieńczym około 15-16 r.ż. Z kolei tego rodzaju badanie jak usg dopochwowe większość lekarzy zaleca wykonywać około 30 roku życia i powtarzać średnio co 3 lata. Co roku natomiast należy powtarzać badania cytologiczne, dzięki którym można wykryć chociażby raka szyjka macicy, najczęstszego nowotworu występującego u kobiet.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.