Lęk, niepokój, przygnębienie - czy to już stan depresyjny?

Na zewnątrz szaro i zimno... Nadchodzi jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. Wspominamy, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż do tej pory, częściej robimy się senni i zmęczeni. Złości nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i zniechęcenie coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu.
depresja
Napisane przez: Holly Lay
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu nie chce nam się wstawać z łóżka w ciemne i zimne poranki. A jeśli to nie jest stan przejściowy? Dobrze jest sprawdzić czy nie dotknęła nas depresja sezonowa, najczęściej spotykany problem zdrowia psychicznego naszych czasów.

Inne artykuły

Jak odpowiednio uzupełnić apteczkę domową?

apteczka
Na podstawie danych z: flickr.com
Niemal w każdym mieszkaniu odnajdziemy pudełko z mnóstwem leków. Większość jest po terminie, nieruszana od lat. Zazwyczaj wszystko jest w całkowitym nieporządku i sami nie mamy pojęcia, co tak w rzeczywistości posiadamy. Warto to zmienić i z rozsądkiem kupować potrzebne leki. Apteczka w mieszkaniu to rzecz niezbędna, trzeba więc ją dobrze stworzyć i mieć całkowitą świadomość, co zawiera.


Depresja jest poważnym problemem, który przejawia się głównie nieprawdopodobnym oraz długotrwałym pogorszeniem nastroju. Innymi niecodziennymi objawami są: lęk, płaczliwość, poczucie zmęczenia. Przy podejrzeniu zaburzeń depresyjnych powinniśmy poszukać pomocy lekarza olsztyńskiego psychiatry, który na podstawie przeprowadzonej rozmowy oraz badania postaw i diagnozę, wdrażając skuteczne leczenie. Biorąc pod uwagę, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest deficyt światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, głównym sposobem leczenia tego schorzenia jest fototerapia. Zauważono, iż dawka sztucznego światła dobroczynnie wpływa na wydzielanie hormonów i przekaźników mózgowych.

Sprawdź moje łącze (http://www.edukacjaaktywna.pl/przedszkole-stoklosy/) - tam czeka na Ciebie nowa dawka rewelacyjnych wpisów. Nie czekaj! Będzie miło, jeżeli zostawisz swą recenzję.


psychiatra
Fototerapię można łączyć z lekami antydepresyjnymi. Mają one zwalczać depresję i poprawiać nastrój. Większość antydepresantów jest sprzedawana na receptę, wyjątek stanowią preparaty ziołowe, np. wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po konsultacji z lekarzem; zobacz na tej stronie .
Zbawienne w skutkach dla chorych są też zimowe wyjazdy do krajów o dużym stopniu nasłonecznienia. Zalecane jest także unikanie trudnych sytuacji, a także nienakładanie na siebie zbyt wielu obowiązków w tym trudnym okresie. Warto też częściej w miarę możliwości nie rezygnować z kontaktów towarzyskich oraz polubić jesienno-zimowe spacery.
21/03/04, 07:31:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.