Kiedyś to były zabawy, nie to co teraz. Tak zdają się twierdzić rodzice o swoich „komputerowych” dzieciach. To prawda?

Nie znajdziemy raczej mężczyzny, który w młodzieńczych latach nie marzył by o tym, aby stać się sławnym piłkarzem. W każdym chyba pokoleniu są tacy pasjonaci wzorujący się na różnych znanych w konkretnym czasie piłkarzach. Kiedyś, nawet, gdy nie było takich rozwiązań technologicznych, jak obecnie, ta pasja istniała, dzisiaj zaś jest spotęgowana przez sieć i branże reklamową. Kiedyś piłkarze byli popularni, ale byli bardziej rzeczywiści, dzisiaj nie ma piłkarzy, są gwiazdy, które mają wysokie kontrakty i są bardzo znani, jak gwiazdy filmowe.
piłka
Napisane przez: Vernon Chan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy chłopiec myślał o zestawie: koszulka piłkarska, korki i piłka nożna. Do tego jakiś mur, o który można pokopać piłkę, a jeszcze lepiej boisko, bramka (http://poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/siatki-na-bramki.html) i drużyna kolegów, z którymi można zagrać mecz. Dzisiaj, niby jest identycznie, jednak jeśli już to markowa koszulka, nie byle jaka piłka i doskonałe bluzy piłkarskie - bluzy kibiców lecha poznań. Częściej nawet jest tak, że zamiast wychodzić na świeże powietrze, aby poganiać za piłką pozostaje się w domu i rozgrywa mecz online. Przez krótki moment mamy szansę sobie pomarzyć, że jesteśmyskuteczni jak Ronaldo, że mamy technikę jak Messi.

To tylko marzenia, zabicie czasu, rozrywka, przynajmniej tak to powinno być, ponieważ często
piłka
Napisane przez: dom fellowes
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
tego typu działanie zastępuje realną grę. To nie jest zbyt pozytywne, ponieważ nie ma to jak sport na świeżym powietrzu, a jak piłka (HUCK - HUCK) nożna to faktycznie kopana na dworze, najlepiej z kolegami. Od gier komputerowych nie nauczymy się skuteczniej grać w rzeczywistości, a dodatkowo nasz wzrok się pogarsza. Szkoda, że znaczna liczba osób o tym nie wie zamieniając buty i koszulki piłkarskie na konsole do gry. Wiadomo, tego typu gry są pociągające i absorbujące, jednak nie powinny zmieniać tej wspaniałej, prawdziwej aktywności, jaką jest gra w piłkę nożną.

Inne artykuły

Jeżeli twoja pociecha ogląda jedynie telewizję, zachęć je do jazdy na rolkach.

sport - marina
Napisane przez: ㄚ亮
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzisiaj nie jest łatwo oderwać najmłodszą generację od laptopa, przenośnych konsol albo telefonu komórkowego. Sytuacja ta dotyka głównie dzieci mieszkających w miastach, w których poza obowiązkami szkolnymi, nie posiadają innych zajęć.


Kiedyś przed erą internetu i gier online wszyscy, nawet dziewczyny, biegali za piłką, dzisiaj czasami trzeba zachęcać młodzież, by wyszła na dwór, bo wspaniała pogoda. Oni na to, że w jakim celu wychodzi na dwór, kiedy w domu tak wiele zabawy. I tak uciekają piękne, letnie dni, które mogłyby być spożytkowane na prawdziwą, a nie wirtualną grę. Jesteś rodzicem? Zastanów się nad tym, zachęć swoje dziecko do większej aktywności na zewnątrz. Źródło: http://extremehobbylechpoznan.pl/firm-pol-1453462893-Extreme-Hobby.html
18/04/04, 09:28:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.