Psycholog dziecięcy powinien prezentować odpowiednią wiedzę

Ludzka psychika jest bardzo wytrzymała, lecz gdy dojdzie do jej naprężenia, to potrzeba się z nią obejść bardzo ostrożnie. Dlatego tak ważne będzie odpowiednie przygotowanie ludzi, którzy będą mieli zająć się terapią innych osób.


Czy wiemy jak pracuje psycholog - przenieś mnie do strony - dziecięcy?


psycholog dziecięcy
Napisane przez: Jasmine&Roses
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli przychodzi do psychologa, ktoś zagubiony emocjonalnie, to bardzo ważne okazuje się być to, by zainkasował odpowiednią pomoc, lecz równocześnie okazał się być traktowany ostrożnie. (Dowiedz się więcej) Jeszcze bardziej to wszystko musi sobie przyswajać psycholog dziecięcy, który pracuje z istotami nad wyraz wrażliwymi i delikatnymi. Przez to właśnie potrzeba zaznaczyć, że w czasie działania psycholog konkretne informacje dziecięcy poprosi niejednokrotnie o rysowanie czegoś, bo takie rysunki więcej opowiedzą o tym, co się dzieje z dzieckiem, niż sama rozmowa z nim.


Psychoterapeuta powinien zwracać uwagę na wiele detali


Psychoterapeuta
Napisane przez: merec0
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Żeby terapia miała możliwość przynieść spodziewany skutek, powinno istnieć zaufanie między pacjentem wymagającym pomocy, a terapeutą.(Sprawdź informacje) Dlatego właśnie psychoterapeuta powinien przykładać uwagę na wiele detali, aby powiedzieć, czy ma iść dalej w temat, czy go przerwać. Co więcej, taki psychoterapeuta powinien cały czas się kształcić, aby powiedzieć, jaka terapia ma szansę być rzeczywiście skuteczna.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.