Granie w darta, czyli w lotki inaczej rzutki, jako jedna z najbardziej lubianych rozrywek w czasie wspólnego wyjścia do pubu.

Granie w darta, tzw. w lotki inaczej rzutki, to jedna z najbardziej lubianych rozrywek w czasie wspólnego wypadu do pubu na piwo. Gra uprzyjemnia czas wspólnie spędzany z przyjaciółmi, jak także pozwala pobawic się czy też przerwać niezręczną ciszę, gdy kończą się tematy do rozmawiania. Dla posiadaczy pubów, rzutki to również recepta na sciagniecie do lokum większej liczby odwiedzających – dzięki organizowanym zawodom, ci którzy posidają wyjątkowo trafne oko i umieją rzucać pod odpowiednim kątem i z odpowiednią siłą, dostają wygrane, zwykle w postaci w talonu, a czasem nawet pieniędzy.


znajomi w pubie
Napisane przez: Harry Wood
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gra w rzutki jest nie tylko rozrywką „do kufelka”, ale całkiem poważnym sportem, jaki doczekał się swych własnych rozgrywek, cieszących się popularnością wśród graczy, ale i kibiców, zwłaszcza tych zebranych przed TV. Rzutki największą popularnością cieszą się w Anglii, Irlandii, krajach skandynawskich i w USA. Gdy chodzi o nazewnictwo, to poprawną formą są: dart, lotki, ewentualnie rzutki, z kolei określenia: strzałki, darty, dartsy – są formami niepoprawnymi. Sklepy sportowe posiadają w swej podaży tarcze i rzutki różnego rodzaju.

Przed zakupem akcesorii do darta, trzeba upewnić się, czy lokal, w którym docelowo będzie on umieszczony, zapewnia ku temu dobre warunki. Odpowiednio z zasadami darta angielskiego umieszczenie tarczy na ścianie od podłogi do środka tarczy winno być 173 cm odległości, gdzie będzie stał zawodnik. Idealny wymiar to 237 cm, mierzony od miejsca, w jakim stanie gracz do miejsca, w którym tarcza odstaje od ściany.


dart
Napisane przez: Paul Sableman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Do wyboru są generalnie następujące warianty tarcz: papierowe flokowane, z plastiku, sizalowe a też elektroniczne. Głównie kupowanymi tarczami są sizalowe a także elektroniczne. Tarcze sizalowe z tworzywa tekstylnego (sizal) na sklejkowej (a w tańszych propozycjach zarezerwowanych do zabawy dla dzieci – kartonowej) podbudowie. Są to tarcze przeznaczone do stosowania amatorskiego, głównie w mieszkaniu. Gwarantują rozrywkę i ćwiczenia o każdej porze dnia i nocy, ponieważ są bezgłośne.

Nie posiadasz pewności, jeżeli chodzi o omawiane zagadnienie? To patrz szczegóły, a na pewno dowiesz się więcej danych na ten temat.

Elektroniczne automaty to z kolei wybór dla profesjonalistów, a przede wszystkim do różnorakiego rodzaju lokali, jak jak puby, bary i salony gier.
21/05/15, 07:46:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.