Jak zadbać o piękne ciało nie szkodząc zdrowiu ani naturze?

Warto wyszukać kosmetyków wykorzystujących substancje naturalnego pochodzenia. "W zdrowym ciele zdrowy duch", wszyscy doskonale zdajemy sobie z tegoż sprawę. O dobrej kondycji ciała najlepiej zaświadcza nasz wygląd: zdrowe włosy oraz pełna wigoru skóra.Przedsiębiorstwa fabrykujące kosmetyki, również te określone dla osób 50+, ciągle zapewniają nas o zbawiennych dla skóry właściwościach kremów jak też balsamów, naturalnie nawilżających włosy składnikach szamponów oraz oczyszczającym działaniu mydła.

kosmetyki
Napisane przez: Ayu Laurence
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czy jednak wszystkie z tych kosmetyków pozytywnie wpływają na nasze zdrowie? I czy z całą pewnością są one pewne dla środowiska naturalnego? O tym można się przekonać wyłącznie wówczas, gdy nauczymy się czytać listy komponentów umieszczane na etykietkach. Dobrze jest przez moment przyjrzeć się niektórym z nich, a kiedy coś nas zaniepokoi – poszukać wymienników proponowanych przez wytwórców kosmetyków naturalnych.Na początek zastanówmy się, jakie substancje nadają włosom a także skórze żywego blasku. Dobrze, jeśli są to olejki pochodzenia naturalnego. Coraz to więcej kosmetyków powstaje z użyciem „eliksirów młodości”, czyli oleju arganowego a także oleju Makadamia. Doskonale, bo są to proekologiczne składniki cechujące się korzystnym dla zdrowia działaniem www.dbam-o-siebie.pl/alfabet-zdrowia-luski-kakaowe. Odnawiają jak też oczyszczają skórę, nawilżają ją w naturalny sposób oraz niwelują szkodliwe działanie wolnych rodników.


Inne artykuły

Jakie są wszelakie skuteczne sposoby na zaparcia oraz o jakiej sprawie należałoby pamiętać przy ich stosowaniu?

warzywa
Napisane przez: Jonathan Rolande
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Okres zimowy to czas, kiedy ludzie wykonują mniej sportu. Własna gramatura niestety rośnie niemal nieubłaganie z dnia na dobę. Każdego ranka budzimy się z solennym przyrzeczeniem, iż już niedługo, już od dziś zaczniemy więcej ćwiczyć, a nade wszystkim w mniejszym stopniu spożywać jedzenie.


Jednak wtedy rozpoczynają funkcjonować tzw. prawa Murphy'ego, wg których jeśli coś może pójść jeszcze mniej korzystnie, to tak się niestety stanie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.