Herbaty i ich właściwości

Każda z nas chce być szczupła i czuć się lekko. Dodatkowe kilogramy, nagromadzone przez zimę najlepiej jest zacząć spalać przed latem, aby móc później swobodnie pokazać się w na plaży. Samo ograniczenie żywienia to jednak nie wszystko. Sens odchudzania to także jedzenie właściwych produktów. Są także inne sposoby, by przyspieszyć spalanie tłuszczu.

herbata w dzbanku
Napisane przez: Guziec
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
By zacząć chudnąć, zdecydowanie trzeba odstawić tłuste jedzenie, słodkości i białe pieczywo. Błędem osób będących na diecie jest głodówka, która owszem przyczynia się do początkowego spadku wagi, ale po powrocie do starych przyzwyczajeń, waga wraca często z dużą nawiązką. Aby wspomóc odchudzanie, należy dobrze nawadniać organizm. Kiedy w naszym ciele nie ma odpowiedniego poziomu wody, chudniecie będzie postępowało powoli, nawet jeżeli drastycznie ograniczymy ilość spożywanych pokarmów. Co jednak pić, aby dobrze nawodnić organizm? W czasie stosowania diety zalecana jest przede wszystkim niegazowana woda, ale idealnie sprawdzą się również zarówno herbaty zielone (Demmers Teahouse), jak też herbaty Pu - erh. Można pić je do posiłków, jak i pomiędzy nimi. Są smaczne oraz pomogą w drodze po lepszą sylwetkę.

Inne artykuły

Zdrowe i dobre artykuły, jakie pochodzą z natury

Zdrowe jedzenie
Napisane przez: Ted Eytan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Natura ma nam do zaoferowania faktycznie sporo doskonałych, smakowitych i przede wszystkich zdrowych artykułów, jakie dają naszemu organizmowi multum cennych minerałów i wartości odżywczych. Do tego w takiej zdrowej i nieprzetworzonej żywności odszukamy również cenne dla naszego organizmu enzymy, proteiny, koenzymy i także błonnik, konieczne aminokwasy albo dobre oleje i tłuszcze.


Herbaty zielone mają bogaty aromat. W zależności od specyfiki gatunku oraz suszu, okres zaparzania może być zróżnicowany. Zielonej herbaty nie zalewamy wrzątkiem, wskazane jest, aby temperatura wody nie była większa niż 90 stopni. Gdy chcemy, aby zielona zielona herbata sklep miała pobudzające działanie, nie parzmy jej dłużej niż 3 minuty. Gdy chcemy się wyciszyć i zrelaksować, zaleca się parzenie naparu przez dłuższy czas, aby garbniki mogły związać się z teiną i zapewnić herbacie dobroczynne właściwości. Napar z zielonej herbaty może być parzony kilka razy, za każdym razem możemy podczas parzenia uzyskać inny aromat, w zależności od tego, jaki preferujemy.

herbata zielona
Napisane przez: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Istnieją takie szkoły parzenia tej herbaty, które mówią o tym, że pierwszy wywar należy wylać, a dopiero kolejne nadają się do spożycia. Zielona herbata przyspiesza metabolizm, pomaga pozbyć się toksyn z organizmu i oczyszcza niezdrowych produktów przemiany materii. Z kolei herbaty Pu – erh (Demmers Teahouse) zalicza się do herbat czerwonych. Wykazują one również świetne działanie oczyszczające, pobudzają pracę wątroby oraz ułatwiają chudniecie. Zaparzać je należy 3-7 minut, w zależności od tego, jaki uzyskać chcemy aromat. Dzięki jej działaniu moczopędnemu, pozwala na pozbycie się z ciała toksyn, obniża także ciśnienie i dobrze reguluje poziom złego cholesterolu.
17/10/12, 12:16:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.