Które leki winny być w każdej rodzinnej saszetce z lekami?

Już nasz wielki wieszcz epoki renesansu Jan Kochanowski pisał, że nasze zdrowie rozpoczyna cenić dopiero ten, kto je utraci. Dlatego także w każdym domu znajduje się mała Apteczka, w której można znaleźć różne medykamenty, gazy opatrunkowe czy balsamy.
leki
Napisane przez: Dushan Hanuska
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W tego typu rodzinnej saszetce z lekami są też wszelkie fundamentalne leki - apteka online, np. lekarstwa na ból głowy, na zakatarzenie czy też pastylki na moczówkę. Wiele ludzi ma tam też różne pastylki potrzebne na indywidualne mniejsze albo bardziej znaczące przypadłości. Przykładowo mogłyby to być pastylki na serce, na miażdżycę czy też tabletki na dysfunkcję pod nazwą nadciśnienie. Dużo jest zależne od tego, na co uskarżają się domownicy. Jeżeli w lokalu są obecne jakiekolwiek dzieci, w takiej rodzinnej apteczce na pewno znajdują się leki wytworzone akurat dla nich. Często są to preparaty o podobnym składzie jak lekarstwa dla pełnoletnich, lecz w mniejszej dawce, czyli posiadającej skromniejszą ilość tak zwanych składników aktywnych.


Prawidłowo jest posiadać w lokalu również jakieś witaminy, jakie mogłyby dopomóc w mniej męczących dolegliwościach. Często także w domowej saszetce z lekami są także medykamenty nie w postaci pastylek, a w formie kropelek lub cieczy. Najczęściej używanymi medykamentami w postaci ciekłej bywają kropelki do oczu i wyciągi. Wszakże nie wszystkie leki w płynie spożywa się poprzez ich wypicie. Funkcjonuje albowiem przykładowo lek - https://www.strywald24.pl/alantandermoline-krem-ochronny-poltlusty-z-witaminami-a-e-50g.html - w płynie służący do przyspieszenia przebiegu leczenia się ran. Jest on także oferowany w formie pastylek, jakich wszakże nie powinno się łykać, a rozrzedzać w wodzie.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.