Rehabilitacja stawu skokowego czyli jak najlepiej wspomóc przy kontuzji tego mechanizmu kostno-stawowego.

Struktura obywatela od lat intryguje naukowców z różnorakich specjalizacji życia. Dzięki dużemu postępowi technologicznemu i medycznemu, które pozwalają na coraz bardziej dokładnie poznanie ludzkiej budowy. Mimo to ciągle jest jeszcze dużo do odkrycia, ponieważ dużo układów w ludzkim organizmie funkcjonuje w sposób bardzo zawiły.

rehabilitacja
Napisane przez: UC Physiotherapy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Złożony mechanizm ludzkiego ciała

Do jednych z najmocniej złożonych mechanizmów w ludzkim organizmie zalicza się staw skokowy.

Na pewno zainteresuje Cię następująca strona (https://quick-gym.pl/ems-sopot/), znajdziesz tam dużo ciekawych wiadomości. Miej na uwadze, że jest na bieżąco uzupełniana.

To staw, który spaja kości stopy oraz podudzia. Na jego strukturę składają się oprócz kości mięśnie okołostawowe, torebka stawowa oraz układ więzadeł. Dzieli się on również na staw skokowy górny oraz dolny, który jeszcze rozdziela się na staw skokowy przedni i tylni. Oba te stawy współpracują razem w trakcie ruchu i chodzenia. Jedną z najczęstszych pobudek pobytów u specjalisty są aktualnie urazy stawu skokowego. Staw ten wystawiany jest na sporo przykrych urazów takich jak skręcenie przeważnie polegające na kontuzji więzadeł, zwichnięcie a nawet złamanie. Zazwyczaj narażeni na nie najbardziej są sportowcy, z ich powodu najczęściej wykluczeniu są ze sportowej działalności.

Kuracja stawu skokowego

Inne artykuły

Czemu w niejednej życiowej sytuacji warto skorzystać z pomocy doświadczonego psychologa.

psychoterapia
Napisane przez: Sohel Parvez Haque
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiele osób na pewnym etapie swojego życia będzie miała różne kłopoty. Powodów tego jest bardzo dużo, rodzinne kłopoty, stres w pracy czy po prostu zbyt szybkie życie powodują, że czasami człowiek może sobie przestać dawać radę ze swoją psychiką.


Nieprawidłowe leczenie obrażeń stawu skokowego doprowadzić może do jego złego funkcjonowania, niestabilności a nawet zwyrodnień. W chwili, kiedy tylko coś dzieje się z tym stawem należy wybrać się niezwłocznie do lekarza. W takiej sytuacji konieczna będzie rehabilitacja stawu skokowego. Rehabilitacja ta polega na wielu różnorodnych działaniach zależnie od typu urazu. Może ograniczać się do leczenia zachowawczego polegającego na kilkudniowym wypoczynku, umieszczeniu kończyny z obrażeniem w stabilizatorze czy zaaplikowaniu leków.

Specjalista zalecić może również właściwie dobrane ćwiczenia mające na celu przyspieszenie terapii i w dalszej części umocnienie stawu. Jednak, gdy wszystkie te zachowawcze działania nie dadzą pożądanych wyników trzeba będzie wykonać interwencję chirurgiczną. Właściwie prowadzona rehabilitacja stawu skokowego zezwoli na zrekonstruowanie jego prawidłowego działania.
20/06/03, 07:27:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.