Rehabilitacja stawu skokowego czyli jak najlepiej wspomóc przy kontuzji tego mechanizmu kostno-stawowego.

Struktura obywatela od lat intryguje naukowców z różnorakich specjalizacji życia. Dzięki dużemu postępowi technologicznemu i medycznemu, które pozwalają na coraz bardziej dokładnie poznanie ludzkiej budowy. Mimo to ciągle jest jeszcze dużo do odkrycia, ponieważ dużo układów w ludzkim organizmie funkcjonuje w sposób bardzo zawiły.

rehabilitacja
Napisane przez: UC Physiotherapy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Złożony mechanizm ludzkiego ciała

Do jednych z najmocniej złożonych mechanizmów w ludzkim organizmie zalicza się staw skokowy. To staw, który spaja kości stopy oraz podudzia. Na jego strukturę składają się oprócz kości mięśnie okołostawowe, torebka stawowa oraz układ więzadeł. Dzieli się on również na staw skokowy górny oraz dolny, który jeszcze rozdziela się na staw skokowy przedni i tylni. Oba te stawy współpracują razem w trakcie ruchu i chodzenia. http://czamara-centrum.pl/informacja-ogolna/staw-biodrowy/ aktualnie urazy stawu skokowego. Staw ten wystawiany jest na sporo przykrych urazów takich jak skręcenie przeważnie polegające na kontuzji więzadeł, zwichnięcie a nawet złamanie. Zazwyczaj narażeni na nie najbardziej są sportowcy, z ich powodu najczęściej wykluczeniu są ze sportowej działalności.

Kuracja stawu skokowego

Inne artykuły

Problemy u dzieci – sposoby leczenia, skuteczność

Mowa
Napisane przez: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
W 2011 w kinach królował film „Jak zostać królem”, który dorobił się kilku Nagród Akademii i ogromnego uznania na całym globie. Opowiadał on losy króla Jerzego VI, cierpiącego na uciążliwą wadę wymowy. Bojąc się mówić przed tłumem swych poddanych, władca postanowił opłacić logopedę. terapia jąkania zakończyła się sukcesem i królowi udało się zwalczyć uciążliwe jąkanie.


Nieprawidłowe leczenie obrażeń stawu skokowego doprowadzić może do jego złego funkcjonowania, niestabilności a nawet zwyrodnień. W chwili, kiedy tylko coś dzieje się z tym stawem należy wybrać się niezwłocznie do lekarza. W takiej sytuacji konieczna będzie rehabilitacja stawu skokowego. Rehabilitacja ta polega na wielu różnorodnych działaniach zależnie od typu urazu. Może ograniczać się do leczenia zachowawczego polegającego na kilkudniowym wypoczynku, umieszczeniu kończyny z obrażeniem w stabilizatorze czy zaaplikowaniu leków. http://czamara-centrum.pl/

Specjalista zalecić może również właściwie dobrane ćwiczenia mające na celu przyspieszenie terapii i w dalszej części umocnienie stawu. Jednak, gdy wszystkie te zachowawcze działania nie dadzą pożądanych wyników trzeba będzie wykonać interwencję chirurgiczną. Właściwie prowadzona rehabilitacja stawu skokowego zezwoli na zrekonstruowanie jego prawidłowego działania.
19/03/19, 10:19:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.