Dlaczego zróżnicowana, dobrze zbilansowana dieta ma tak duże znaczenie do utrzymania kondycji i zdrowia.

Każdy lekarz którego się zapyta o właściwą dietę powie, że ma być ona przede wszystkim zróżnicowana. A to z tego powodu, że potrzebnych dla organizmu składników odżywczych jest naprawdę dużo i nie ma jednej uniwersalnej potrawy, w której znalazłoby się to wszystko.
glutation


Dlatego też należy jeść jak najbardziej różnorodnie, dzięki czemu zagwarantuje się organizmowi to, czego potrzebuje. A jeśli z jakiś powodów będą z tym trudności, to można się wspomóc rozmaitymi suplementami, jakich na rynku jest bardzo dużo. Suplementy są od pewnego czasu ogromnie popularne, i zażywa je sporo osób. Z pewnością rozsądnie zażywane mogą dużo polepszyć kondycję organizmu i pomóc w utrzymaniu zdrowia. Jednak to dieta musi być podstawą zdrowego stylu życia, a suplementy jedynie jej ewentualnym uzupełnieniem.


Powyższe zasady doskonale będą się na przykład sprawdzać w przypadku glutationu. Glutation to jeden z najważniejszych przeciwutleniaczy w ludzkim organizmie, jest on naturalnie obecny w każdym z roślinnych i zwierzęcych organizmów. W szczególności dużo zawierają go różnego rodzaju owoce i warzywa, typu cebula, czosnek, kapusta czy brokuły. W normalnej, dobrze zestawionej diecie ilość glutationu jest wystarczająca do tego, żeby zagwarantować jego odpowiedni poziom.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.