Farmaceutyki jako wybawienie

Nie ma specyfików obojętnych dla zdrowia. Lekarstwa mogą być pomocą, ale mogą również zagrażać życiu. Jakkolwiek leki na receptę są więcej szkodlwe, to lekarz rozsądza o dawce i trzeba mu uwierzyć.


Farmaceutyki bez recepty są łatwo dostępne i wielu osobom wydaje się że wolno je konsumować jak słodycze. Nieraz sięgamy po nie bez umiaru. Nic osobliwego, że potem dochodzi do powikłań z powodu nadużycia. Nie znaczy to jednakże, że mamy się ich wystrzegać, przyjmujmy je zachowując zdrowy rozsądek. Nie ma mieszanek na tyle genialnych, jakie działałyby selektywnie.


(ogólnie o lekach)
Napisane przez: Laurie Sullivan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Pielęgniarska opieka w warunkach domowych. Jak wygląda czym konkretnie się wyróżnia?

opieka pielęgniarska w domu pacjenta wrocław
Napisane przez: Forgemind ArchiMedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W życiu może dojść do różnorodnych sytuacji, których nie sposób jest przewidzieć, a jednak – należy zmierzyć się z nimi. Podobnie jest także w momencie, gdy najbliższa osoba zachoruje – wtedy niejednokrotnie niezbędna będzie opieka całodobowa, na którą nie wszyscy mogą sobie pozwolić przez pracę i inne obowiązki.


Polacy wiodą prym w rankingu światowym jeżeli chodzi o zażywane lekarstw przeciwbólowych. Panie aplikują leki przeciwbólowe dwa razy nagminniej aniżeli mężczyźni. Dotyczy to zarówno lekarstw oferowanych bez recepty jak i zalecanych przez lekarza.


Farmaceutyki uśmierzające ból są wytwarzane w różnych postaciach. Od tego między innymi zależy czas, po którym zaczynają działać. Iniekcje działają najszybciej, bo niezależnie od tego, czy są podane domięśniowo, czy dożylnie, błyskawicznie łączą się z krwią. W zależności od rodzaju specyfiku zdołają zmniejszać reakcje psychomotoryczne na kilka, lub kilkanaście godzin.


Czopki doodbytnicze podaje się je, gdy zależy nam na odciążeniu przewodu pokarmowego, przede wszystkim żołądka. Substancja czynna trafia przez otoczkę śluzową jelita, łączy się z krwią i rozchodzi się po całym ciele. Pastylki musujące działają w krótkim czasie po zażyciu, bo substancja lecznicza w płynie szybko przedostaje się do krwi i razem z nią dociera do układu nerwowego. Na działanie pastylek doustnych oczekuje się dość długo.


Specyfiki w formie płynnej najczęściej podaje się maluchom. Są jeszcze plastry, jakie stosuje się przy dotkliwych, bądź długotrwałych cierpieniach, w schorzeniach nowotworowych. Zasada ich działania jest prosta i jednocześnie genialna.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.