Kto mógłby zażywać kreatynę i gdzie ją można kupić?

Kreatyna to najprawdopodobniej najbardziej popularny suplement używany przez osoby uprawiające sport. Szczególnie przez osoby, które trenują na siłowni, a ich podstawowym celem jest wzrost masy w mięśniach.
Sprzęt medyczny, stetoskop
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu


Z jednej strony należący do nas organizm sam metabolizuje kreatynę, z drugiej można by ją odnaleźć w wieprzowinie, wołowinie i w rybach. Niestety ilości kreatyny obecne w pożywieniu są niewielkie. Dlatego też akurat stosuje się środek o nazwie Universal Kreatyna. Po spożyciu tego preparatu można by przez dłuższy czas wykonywać ćwiczenia fizyczne o wysokiej intensywności. Może to być przykładowo podnoszenie ciężarów czy pływanie. Universal vitalmax creatin powiększa siłę tkanek mięśniowych. Kreatyna może przyczyniać się także do powiększenia wytrzymałości mięśni, dopomaga przyśpieszyć wzrost masy mięśniowej. Może mieć wpływ także na retencję.


nalewka
Napisane przez: thedabblist
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Należałoby podkreślić, że na każdego kreatyna może działać inaczej. Każdy organizm jest odmienny i są osoby, na które kreatyna oddziałowuje słabo albo w ogóle. W internecie można odnaleźć bardzo wiele informacji na temat w jaki sposób zażywać kreatynę. Najłatwiejsza technika opiera się na przyjmowaniu kilku mniejszych porcji kreatyny na dzień. Zazwyczaj polecana dawka to 5g spożywane przykładowo w czterech kapsułkach. Bardzo poważnie zaleca się przyjmowanie kreatyny wprost po ćwiczeniach, w czasie lub bezpośrednio po posiłku. Na opakowaniach artykułów z kreatyną można by odnaleźć bardzo różne informacje w odniesieniu do okresu jej przyjmowania.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.