W jaki sposób studenci chcą spędzać dni wolne od intensywnej nauki, a także od nużącej pracy zarobkowej

Życie studenckie zasadniczo kojarzymy z zabawą do białego rana, juwenaliami czy egzaminami. Tymczasem warto mieć na względzie fakt, że niektóre dwudziestokilkuletnie osoby muszą zarabiać na życie w dużym mieście - przecież nie każdy żak jest w stanie liczyć na finansową pomoc najbliższych. Z tego powodu tygodnie, w których można wreszcie odetchnąć, tak od wytężonej nauki, jak i ciężkiej pracy, warto spędzić z dala od akademika, a także od... rodzinnego domu.
Napisane przez: www.nartyslowacja.pl)
Osoby tuż po dwudziestce rzadko swoje wycieczki planują z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Młodość rządzi się zupełnie odrębnymi zasadami i ludziom młodym wystarczy zaledwie parę godzin - żeby tylko zdążyć w porę spakować bagaże. Studenckie wyjazdy narciarskie bywają jednym z bardziej interesujących sposobów spędzania zimowej przerwy w nauce. Rzecz jasna najprawdopodobniej nikt w Bieszczady albo Sudety nie wybiera się w pojedynkę - doborowe towarzystwo potrafi przecież zrekompensować wszystkie niedogodności.

Nawet jeżeli ktoś wcześniej nie opanował trudnej sztuki jazdy na nartach, ten w żadnym razie nie musi rezygnować z tego wyjazdu. Nawet kilka dni spędzonych poza obrębem wojewódzkich miast pozwoli zrelaksować się, a umiarkowany wysiłek rozładuje resztki egzaminacyjnych nerwów. A na naukę przecież nigdy nie jest zbyt późno, o czym bardzo dobrze wiedzą dzierżawcy stoków narciarskich, którzy wydzielają trasy również dla początkujących.

Inne artykuły

Jakie są najmniej oczekiwane przez pacjentów zabiegi dentystyczne?

mieszkanie - fotografijka
Napisane przez: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kto powiedział, że chodzenie do gabinetu stomatologicznego w każdym wypadku powinno wiązać się z cierpieniem? Nawet jeżeli zabiegi wykonywane przez tego specjalistę nie należą do zbyt przyjemnych, to przecież w skrajnych przypadkach potrafią nam także uratować życie.


Z tego też powodu zanim rozpoczniemy szukać jakichś wymówek, także wtedy, kiedy nie boli nas ani jeden ząb, umówmy się na konsultację u dentysty.


Mazury to obszar, który najczęściej kojarzymy z wakacyjnymi podróżami. Tymczasem nic bardziej błędnego. Jeśli grupa przyjaciół pochodzi z okolic Zakopanego lub Szklarskiej Poręby i nie chce odmawiać sobie przyjemności z szusowania, to może wybrać się właśnie na północny-wschód kraju. Niekiedy warto zupełnie zmienić swoje przyzwyczajenia, żeby potem zaskoczyć znajomych nietuzinkowymi fotografiami umieszczonymi na Facebooku. Przeczytaj więcej: .


Poza-domem.pl
Na podstawie danych z: http://poza-domem.pl/
Studenckie wyjazdy narciarskie są organizowane tak, żeby uczestnicy nie musieli wydawać fortuny zarówno na same bilety, jak i na nocleg. W zimie niełatwo nocować pod namiotem, więc w rachubę wchodzą właściwie tylko niedrogie pensjonaty albo ośrodki wypoczynkowe. A jeżeli koledzy zdecydują, że jednak wyjadą w podróż do innych krajów prywatnymi samochodami, to nie dosyć, że w takim towarzystwie raźniej, to poza tym każdy kierowca jest w stanie liczyć na zmienników, jeśli tylko poczuje się znużony monotonną podróżą po drogach szybkiego ruchu.
21/03/05, 08:34:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.