Farmaceutyka to mocno zmienna gałąź przemysłu

Czas jesienno-zimowy jest piękny, jednak jak każda z pór roku ma on swoje negatywy. Jednymi z nich są na pewno przytrafiające się dużo częściej przeziębienie i grypa. Naturalnie możemy się wówczas leczyć domowymi sposobami, zatem syropem z cebuli, miodem i mlekiem. Tym osobom które od czosnku i cebuli wolą trzymać się z daleka, pozostaje apteka.Leków na te rozpowszechnione schorzenia jest mnóstwo.
tabletki
Albowiem większa część z nich dostępna jest bez recepty, można je spokojnie promować w środkach masowego przekazu. Stąd zdumiewają mnie trochę rezultaty badań rynku farmaceutyków i obniżenie sprzedaży ilości opakowań leków sprzedawanych bez recepty. Uważam, że możliwym wyjaśnieniem tego stanu rzeczy może być przyrost cen, (może to potwierdzać równoczesny wzrost wartości sprzedaży). To oznacza, że za mniejszą ilość opakowań płacimy więcej .

Intrygujący tekst? Jeżeli tak myślisz, kliknij tu. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://apteczka-madrali.pl/) - one też Cię bardzo zaciekawią.

Zgadza się to z moimi empirycznymi obserwacjami. Taka nierównowaga może być zagrożenie dla rynku.

W pewnym momencie nastąpi kryzys i farmaceuci będą zmuszeni zredukować swoje marże. Trend ten jest wzmacniany faktem, że sprzedaż leków refundowanych poprzez zamieszanie związane z refundacją (zmiana ustawy) także spadła w porównaniu z rokiem 2011. Następną przyczyną spadku ilości sprzedanych lekarstw w stosunku do rozmiarów sprzedaży sprzed 3 lat jest fakt, że w roku 2011 (przed zmianą regulacji prawnych) klienci aptek na masową skalę wykupywali medykamenty, tak więc zrobione zapasy na pewno w sposób negatywny wpłynęły na wysokość sprzedaży w roku następnym.

Inne artykuły

Zadbane i lśniące uzębienie

zdrowe zęby
Napisane przez: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Na podstawie danych z: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Każdy z nas marzy o zdrowych, zadbanych i białych zębach. Niestety nie wszystkim jest to dane, z tej przyczyny wymyślono stomatologię estetyczną. Zajmuje się ona całym ciągiem zabiegów polepszających wizerunek własnych zębów. Jednym z nich jest odnowa zębów przednich.


Światełkiem w tunelu dla sprzedawców lekarstw jest przyrost sprzedaży liczony pomiędzy 2012 a 2013 rokiem. Wydaje się, że może uda się zneutralizować rezultat "rezerw". Przyspieszyć ten proces może redukcja marż, zwłaszcza że w całej gospodarce mamy do czynienia z deflacją, czyli ogólnym obniżeniem cen.


leki i suplememty diety
Napisane przez: Steven Depolo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Podobnie jak w pozostałych gałęziach handlu apteki sieciowe mają się znacznie lepiej niż ich indywidualni konkurenci. Ma to związek z faktem, że sieci z przyczyny swych rozmiarów są atrakcyjnym partnerem negocjacyjnym dla producentów leków. Na stabilizację branży wpłynęła by również stabilna polityka zdrowotna, jednak ten element zależny będzie od polityki kraju, nie zaś od elementów ekonomicznych.
20/05/09, 07:44:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.