Jak troszczyć się o ząbki?

Szkliwo zębów jest to najbardziej mocna tkanka ząbków – wystarczą jednakże zaniedbania w higienie jamy ustnej oraz złe nawyki, by kłopoty z zębami stały się faktem.


Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie oddziaływanie na stan ząbków mogą mieć niektóre zachowania.




Nieprawidłowa higiena jamy ustnej, unikanie wizyt u dentysty a także konsumowanie słodkich napojów gazowanych to jedynie pewne z wielu sposobów na deficyty w zębach a także braki w uzębieniu. Jeśli chcesz długo radować się własnymi ząbkami, przyda ci się ociupinę sugestii, czego nie należy robić. Nawet dzieci wiedzą, że należy myć zęby - - > tutaj. Wszelkie niedbalstwa wiodą bowiem do próchnicy zębów a także schorzeń dziąseł. Z drugiej jednakże strony, nadmierna gorliwość też nie popłaca. Skrupulatne czyszczenie ząbków po każdym posiłku w żadnym wypadku nie jest tak pożądane, jak mogłoby się wydawać. Eksperci zalecają czyszczenie zębów trzy razy na dzień - po śniadaniu, obiadku jak też wieczerzy. Nie powinno się przy tym przesadnie szorować ząbków tuż po wstaniu od stołu. Myjąc zęby wprost po jedzeniu, możesz zetrzeć szkliwo, które na skutek działania kwasów wydzielających się w toku jedzenia posiłku, robi się bardziej delikatne. Wskazane będzie zatem odczekanie 30 minut przed myciem ząbków. W tym czasie kwasy zostają unieszkodliwione, a ząbki mają czas na powtórną mineralizację. Szczoteczka do zębów musi być miękka. Nadto twarda szczoteczka może bowiem uszkadzać zęby.


schorzenie
Napisane przez: Lori Greig
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Ząbki myj delikatnymi ruchami kolistymi.

Ta wskazówka z www (http://stomatologia-mulawa.pl/digital-smile-design/) zagwarantuje Ci to, że odnajdziesz dużo bardzo pomocnych informacji - to nieco inny punkt widzenia na tę sprawę.

Miej na uwadze, ażeby po każdym posiłku użyć nici dentystycznej.




Usuwanie pozostałości pożywienia z przestrzeni międzyzębowych zajmuje plus minus dwóch minut, natomiast pożytki płynące z tejże czynności są bezcenne. Nadzwyczaj istotne dla zdrowia zębów będą również regularne wizyty u stomatologa. Stomatolog dentysta chirurg warszawa Łomża dokonuje przeglądu zębów co pół roku.
19/11/08, 07:50:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.