Czy powinniśmy zażywać witaminy w pastylkach?

Kupujemy witaminki, ponieważ mają zapewnić zdrowie, przydać nam sił, ochronić przed stresem.


Czy rzeczywiście multiwitaminowe środki są w stanie zastąpić naturalne substancje? Apteczne półki wprost gną się od specyfików multiwitaminowych.


Możemy je nabyć bez przepisu lekarza nie jedynie w aptece a także zielarskim sklepie, ale także w supermarkecie. Posiadają postać pastylek, żeli, lizaków. Jedne witaminy są dla dzieci, inne dla seniorów, jeszcze inne dla dorosłych. Mnóstwo uwzględnia płeć a także aktywność fizyczną. Sięgamy po nie chętnie, ponieważ nie mamy głowy, by wieść zdrowy tryb życia. Łyknięcie pastylki jest o wiele łatwiejsze niż przyrządzanie urozmaiconych posiłków czy zrezygnowanie z picia kawusi, palenia. Ale nie tędy droga. Lekarze przypominają, że najzdrowsze są witaminki oraz minerały zawarte w żywności. Pod warunkiem, że będzie ona jak najmniej przetworzona . Świeże warzywa i owoce, gruboziarniste kasze, rybki to prawdziwa kopalnia wartościowych składników odżywczych.


Sylwestrowy makijaż glam grunge
Napisane przez: Golden Rose
Na podstawie danych z: Golden Rose


lekarz
Napisane przez: Sohel Parvez Haque
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Jak prawidłowo rozpocząć naszą przygodę z odchudzaniem

nad morzem w Kołobrzegu
Napisane przez: zeesenboot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecnie widoczny jest stosunkowo duży wzrost popularności zdrowego stylu życia – tematyką tą można na pewno zaliczyć do tych nazywanych hot. Jest on nie tylko rozpowszechniony, ale i niesamowicie promowany przez wszelkiego typu media – od gazet, po telewizję, w której coraz więcej jest programów dedykowanych tematyce zdrowego odżywiania się i dbania o swoje zdrowie.


uprawiając snowboard
Napisane przez: SkiStar
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jeśli odżywiasz się prawidłowo, nie będzie powodu, dla jakiego miałbyś zażywać gotowe preparaty. Bywają jednak przypadki, gdy poziom witamin i mikroelementów w organizmie gwałtownie się obniży albo zapotrzebowanie raptem wzrośnie. Wtenczas musimy pomyśleć o dodatkowym wsparciu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.