Dlaczego warto pić herbatę? Jakie ma właściwości, na które dolegliwości jest dobra?

Istnieje całe mnóstwo rodzajów herbaty, zaś najbardziej popularne to czarna, zielona oraz czerwona. Herbata to jeden z najbardziej popularnych napojów na świecie, i nic dziwnego, gdyż ma faktycznie niezliczoną ilość plusów.

Herbata Irving
Napisane przez: Irving Tea
Na podstawie danych z: Irving Tea
Herbata - przeniesiony tutaj - to napar z pąków i liści cały czas zielonego krzewu z rodzaju Camelia, jaki posiada specyficzne listki - o ząbkowanej, skórzanej strukturze. Posiada różne kwiatki - od białych do różowawych, są niewielkie i wonne, ma ona również malutkie brunatne, twarde owoce. Rośliny te uprawiane są w wielu państwach w okolicach zwrotnika, najwięcej natomiast w Chinach i Indiach, ale są również uprawiane poza terenem Azji. Do produkcji używane są pączki oraz liście, poddaje się je wysuszeniu, czasem fermentacji. Herbatę możemy kupić praktycznie w każdym miejscu, a ostatnio dość powszechne są biała herbata sklep - z magii orientu.

Inne artykuły

Różnice między białą, czerwona a zieloną herbatą – właściwości. Informacje dla klientów

herbata w szklance z uchem
Napisane przez: Panda Tea
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Herbata z sukcesem zdobyła polski rynek spożywczy. Co prawda wciąż jest mniej popularna niż kawa jednak ma coraz większe grono smakoszy. Herbata przeważnie kojarzy się z naparem rozgrzewającym, wyciszającym i mającym działanie lecznicze, jednak niektóre jej typy mogą działać tak samo dobrze, a nawet o wiele lepiej niż kawa.


Herbata zielona powstaje z liści, jakie nie są fermentowane, bo zaraz po zerwaniu następuje proces suszenia. To powoduje, iż zachowuje się bardzo dużo cennych rzeczy, jakie charakteryzują świeże liście. Tego typu właściwości zdrowotne są już znane oraz wykorzystywane od tysiącleci, najczęściej w medycynie chińskiej. Współczesne badania pokazują, iż w zielonej herbacie można znaleźć całe bogactwo antyoksydantów (znajdziesz nas tu herbata - http://qualiashop.pl/ - ulung), przykładowo grupę związków polifenolowych o nazwie katechiny. Są to silne antyoksydanty, które zajmują się likwidacją wolnych rodników uszkadzających komórki oraz doprowadzają do nowotworów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.