Lekarstwa i suplementy na zdrowie dla każdego z was. Zwróć uwagę na najlepsze dostępne na rynku.

Dziś środki chemiczne są obecne we wszelkich konsumowanych artykułach. Nic nadzwyczajnego że ludzie szukają alternatywnych środków dla wszechobecnej chemii. Jednym z takich specyfików jest olej z czarnuszki egipskiej.

Ma lekko gorzkawy, głęboki korzenny aromat, a jego odcień przechodzi od miodowej do ciemnobrązowej. Ma sporo własności leczniczych, dzięki czemu znalazł zastosowanie jak specyfik na owrzodzenia i liczne uczulenia. W kosmetologii jest traktowany jak środek zaradczy na trądzik i łupież. Jest także
tabletki na zdrowie
Napisane przez: JeongGuHyeok
Na podstawie danych z: http://pixabay.com/
wykorzystywany w kuchni jako uzupełnienie nadający daniom korzenny posmak. Posiada wiele prozdrowotnych substancji. Poza tym, olej z czarnuszki zawiera witaminę E, beta-karoten, sterole, biotynę, liczne mikroelementy, oraz przeciwutleniacze. Natomiast najważniejszym związkiem który znajduje się w oleju z czarnuszki jest element olejku eterycznego nasion czarnuszki, dzięki któremu olej dowodzi działanie przeciwzapalne, znieczulające, a także zabezpieczające ma miąższ nerek i wątroby. Olej ów obniża ciśnienie krwi, w związku z tym jednostki zmagające się z hipotensją nie powinny po niego sięgać.
Świat Leku
Napisane przez: iStock
Na podstawie danych z: iStock
Olej z czarnuszki obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Z badań klinicznych wynika, że olej powoduje znaczne zredukowanie pułapów glukozy, prolaktyny, a także trójglicerydów i cholesterolu.


Inne artykuły

Kardiomonitor to niezbędna aparatura do udzielania pomocy medycznej

kardiomonitor, sprzęt medyczny
Ze względu na konieczność w kontrolowania stanu samopoczucia badanego kardiomonitory winny być w większości placówek szpitalnych. Jest to wyjątkowo ważny i potrzebny sprzęt. Bardzo zrozumiały w obsłudze i ułatwiający pracę zespołu medycznego. Kiedy na wstępie choremu zostaje udzielona pomoc przedmedyczna drugim posunięciem jest podłączenie pacjenta pod kardiomonitor.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.