Rady, jak radzić sobie z kłopotem nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu to problem niejednej kobiety. Niestety tylko nieliczne wybierają się do lekarza, gdyż wstydzą się powyższej przypadłości, mimo iż można sobie z nią dać radę. Należy wyłącznie wiedzieć jak.
Rozpocznijmy od tego, kto przeważnie boryka się z tą niedyspozycją. To zazwyczaj kobiety po 60-tym roku życia, jednakże zdarzają się również młodsze przedstawicielki płci pięknej, na ogół po przebytej ciąży.
problemy zdrowotne
Napisane przez: Biomed
Na podstawie danych z: IBSS BIOMED
Przez nieodpowiednią pracę dolnych dróg moczowych mocz wydostaje się w niespodziewanych sytuacjach, np. podczas kichania lub większego wysiłku fizycznego. Jest to niezmiernie kłopotliwe, toteż jeżeli również twoim utrapieniem jest nietrzymanie moczu, leczenie warto jest zacząć jak najwcześniej, by skrępowanie przestało nam towarzyszyć każdego dnia (Gyn Centrum - pomoc przy problemach intymnych). Gdy podejmiemy decyzję o pójściu do lekarza, ten musi zapisać nam odpowiednie badania, dzięki którym prawdopodobne będzie stwierdzenie, jak bardzo zaawansowana w naszym przypadku jest opisywana dolegliwość. Badania te niestety nie za każdym razem są miłe, jednakże warto jest się im poddać, by wdrożyć konieczne leczenie. Na czym polega? W pierwszej fazie wystarczy ćwiczenie mięśni Kegla, aby przywrócić wydolność mięśni, które osłabły i na nowo móc je kontrolować. Ćwiczenia wymagają regularności, ale po kilku tygodniach można zaobserwować oczekiwane efekty. Jeżeli nie przynoszą dostatecznych rezultatów, wymagane będzie leczenie farmakologiczne.


Inne artykuły

Zadbaj o swoje zdrowie nie tylko od święta, lecz również prewencyjnie - wówczas unikniesz wielu problemów!

Badanie krwi Wrocław
Napisane przez: BackMit
Na podstawie danych z: BackMit
Zwykle unikamy różnego rodzaju lekarzy, wychodząc z założenia, że po pomoc do fachowca idzie się dopiero wówczas, gdy mamy jakieś problemy ze zdrowiem. Jeżeli Ty również należysz do grupy ludzi, którzy tak myślą, wtedy bez wątpliwości musisz zmienić swe nastawienie - regularne chodzenie na przykład nawet na podstawowe badania może zmniejszać możliwość zachorowania nawet o połowę! Jeżeli stale będziesz kontrolować stan swego zdrowia, wtedy lekarze będą mogli zareagować natychmiast kiedy tylko zacznie dziać się coś niedobrego.

Choroba nie śpi
Napisane przez: Tempur
Na podstawie danych z: Tempur
Lekarstwa należy przyjmować wedle zaleceń lekarza, a ich celem jest wzmocnienie cewki moczowej. Dzięki medykamentom zrobi się sprężysta i nie umożliwi przepuszczania moczu. W najgorszym wypadku niezbędna może stać się operacja. Lekarze chirurdzy mają ponownie w odpowiednim miejscu ułożyć pęcherz, tak, jak jest to w jego naturalnej postaci. Niestety trzeba mieć świadomość, że operacja nie zawsze jest końcem choroby. U 30% kobiet nie przynosi efektów, jakich oczekują, toteż potrzebne jest kontynuowanie leczenia farmaceutycznego.
Na koniec należy zaznaczyć, iż nieodzowne są również inne działania, m.in. rzucenie palenia, troszczenie się o właściwą wagę, ponieważ każdy nadmierny kilogram uciska drogi moczowe. Dobrze też zrezygnować z pokarmów, które mogą podrażniać pęcherz moczowy. Są to przede wszystkim alkohol, kofeina, owoce cytrusowe oraz ostre przyprawy.
18/06/22, 12:46:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.