Apteczka
Katar
Napisane przez: William Brawley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Leki bez recepty jakie dobrze jest posiadać w domowej apteczce

W domowej apteczce, prócz leków wydawanych na receptę, jakie używasz Ty czy ktoś z Twoich najbliższych, powinny znaleźć się następujące leki: przeciwbólowe, na przeziębienie, udrażniające zatoki, obniżające gorączkę, wykrztuśne, przeciwalergiczne, uspokajające, stosowane przy urazach, żołądkowe, preparaty witaminowe a także podstawowe minerały, i prócz tego termometr medyczny.
lekarstwa
Napisane przez: Kiran Foster
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lekarstwa bez przepisu lekarza w które warto być zaopatrzonym

Nim przystąpimy do gromadzenia najpotrzebniejszych lekarstw, pomyślmy o podstawach, w każdym domu bowiem powinno być miejsce na termometr, witaminę C, plastry jak też środki do dezynfekcji, tj. woda utleniona bądź spray do odkażania skóry. To podstawa. Następnie dobieramy medykamenty na konkretną dolegliwość. Grypa, gorączka, przeziębienie, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, boleści przeróżnego pochodzenia. Kiedy posiadamy malutkie dzieci, które jak wiemy, chorują dużo częściej niż osoby dorosłe, środki zapobiegawcze są koniecznie.
leki
Napisane przez: Dushan Hanuska
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Które leki winny być w każdej rodzinnej saszetce z lekami?

Już nasz wielki poeta epoki renesansu Jan Kochanowski pisał, iż nasze zdrowie zaczyna cenić dopiero ten, kto je straci. Przeto także w jakimkolwiek domu znajduje się mała Apteczka, w której można znaleźć wszelkie medykamenty, gazy higieniczne lub balsamy.
szpital

Czego nie może zabraknąć w plecaku tułacza?

Istotną rzeczą w ekwipunku każdego tułacza i przewodnika jest osobista apteczka. Jej zawartość, niestety często bagatelizowany przez łazików może w warunkach górskich pomóc w wielu wypadkach, a nawet uratować życie.


Czego nie może zabraknąć w plecaku tułacza?

Wziąwszy do ręki lekarstwa trzeba mieć świadomość, że wszelki lek ma również działanie uboczne a także nie warto bez wyraźnej potrzeby podawać go osobie poszkodowanej.
Góry z samolotu
Na podstawie danych z: en.wikipedia.org

Jak wyposażyć domową apteczkę?

Nie trzeba zmieniać mieszkania w aptekę, ale apteczkę domową powinniśmy posiadać. Trzymane pod ręką opatrunki mogą ocalić życie. Zaś podane odpowiednio wcześnie farmaceutyki mogą pomóc ustrzec się wizyty u doktora.


Jak wyposażyć domową apteczkę?

Skład domowej apteczki zależy tak naprawdę od potrzeb domowników.
leki
Napisane przez: Marc Majcher
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Środki które dobrze jest mieć w swojej domowej apteczce

Plastry, specyfiki, mieszanki, okłady... Co powinno znaleźć się w apteczce? W apteczce domowej oprócz środków opatrunkowych powinny znaleźć się farmaceutyki które zażywamy stale jak też środki znieczulające, przeciwgorączkowe, przeciwwirusowe (przykładowo Groprinosin - środek przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym - aktywizuje odpowiedź układu odpornościowego. Substancją aktywną farmaceutyku jest inozyny pranobeks, lek wykazujący działanie przeciwwirusowe).
apteczka PPP
Napisane przez: Medisave UK
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W przypadku pierwszej pomocy wielkie znaczenie ma szybka reakcja oraz stosowne zaopatrzenie

W życiu przydarza się wiele nieoczekiwanych incydentów, w jakich niesłychanie duże znaczenie mają nasze zdolności z obszaru pierwszej pomocy. Tak naprawdę jest to niesłychanie obszerna dziedzina, na którą składają się nie wyłącznie czynności resuscytacyjne, lecz też opatrywanie ran czy usztywnianie nadwyrężonych kończyn.
lekarstwa
Napisane przez: epSos .de
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lekarstwa, jakie mają możliwość stać się niezbędne w leczeniu różnych trudności zdrowotnych.

Każdy posiada na pewno w taki sposób uposażoną apteczkę pierwszej pomocy, żeby w przypadku jakichkolwiek schorzeń szybko sobie z nimi dać radę. Między innymi raz na pewien okres czasu należy ją uzupełniać. Jednak zazwyczaj jest w ten sposób, że człowiek cieszący się zdrowiem nie rozmyśla o tym, iż ma możliwość go spotkać jakaś trudna do wyleczenia przypadłość. Nie jest to dziwne, w końcu jako społeczeństwo w większości uważamy, że musimy cieszyć się idealną kondycją. Dużo natomiast na temat tego, jak się poczujemy oraz co z własnym zdrowiem możemy zrobić myślimy wtedy, gdy już coś nam dolega.
leki i suplementy
Napisane przez: domzdrowia.pl
Na podstawie danych z: http://www.domzdrowia.pl

Leki muszą być w każdym domu


Gdzie się nie obrócimy to są medykamenty. W każdym firmie są oznaczone właściwe miejsca, w których możemy je znaleźć kiedy akurat są nam potrzebne. Tak samo mają one swoje pewne miejsce w każdym domu, gdzie wiemy co jest w apteczce oraz w razie konieczności gdzie możemy je błyskawicznie wyszukać, żeby dać sobie ulgę. Co ważne, to także jest przymus posiadania medykamentów oraz najistotniejszych środków opatrunkowych w wozie, tak żeby w razie potrzeby mieć szansę ich bez żadnego problemu zażyć. Lecz w czym powinny być one trzymane?
suplement
Napisane przez: Health Gauge
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie leki dobrze jest mieć w swojej domowej apteczce poza tabletkami na ból głowy i plastrami?

Każdy z nas musi mieć w domu apteczkę, by z każdym zadraśnięciem palca nie biec do apteki po plaster czy wodę utlenioną. Takie rzeczy zawsze warto jest mieć po ręką, podobnie jak środki na bóle głowy, które przydadzą się w stresowych sytuacjach albo przy zwykłym zmęczeniu. Nieprzyjemne dolegliwości bólowe mogą przydarzyć się wszystkim, a dobrze wiesz, jak potrafi to przeszkodzić w normalnym funkcjonowaniu. Jednakże poza wymienionymi środkami pomocnych będzie także kilka innych leków, jakie warto mieć w szafce, by móc od razu je zastosować.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.