Apteczka
leki
Napisane przez: Marc Majcher
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Środki które dobrze jest mieć w swojej domowej apteczce

Plastry, leki, mikstury, bandaże... Co powinno znaleźć się w domowej apteczce? W apteczce domowej oprócz środków opatrunkowych winny znaleźć się leki które zażywamy stale a także środki znieczulające, przeciwgorączkowe, przeciwwirusowe (przykładowo Groprinosin - lek przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym - pobudza odpowiedź układu immunologicznego. Substancją aktywną farmaceutyku jest inozyny pranobeks, środek wykazujący działanie przeciwwirusowe).
suplement
Napisane przez: Health Gauge
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie leki dobrze jest mieć w swojej domowej apteczce poza tabletkami na ból głowy i plastrami?

Każdy z nas musi mieć w domu apteczkę, by z każdym zadraśnięciem palca nie biec do apteki po plaster czy wodę utlenioną. Takie rzeczy zawsze warto jest mieć po ręką, podobnie jak środki na bóle głowy, które przydadzą się w stresowych sytuacjach albo przy zwykłym zmęczeniu. Nieprzyjemne dolegliwości bólowe mogą przydarzyć się wszystkim, a dobrze wiesz, jak potrafi to przeszkodzić w normalnym funkcjonowaniu. Jednakże poza wymienionymi środkami pomocnych będzie także kilka innych leków, jakie warto mieć w szafce, by móc od razu je zastosować.
apteczka
Na podstawie danych z: flickr.com

Jak skompletować podręczną apteczkę?

Przeróżnego typu wypadki zdarzają się na okrągło. Mowa tak poważnych wypadkach, jakie powodują poważne konsekwencje zdrowotne i zmuszają do wieloletniego leczenia, jak i o niegroźnych obtłuczeniach, złamaniach czy skaleczeniach. Aby móc nieść pomoc rannemu, warto zaopatrzyć się w domową apteczkę, w jakiej mieścić się będą wszystkie podstawowe elementy. Co konkretnie powinno się znaleźć w takiej apteczce?
apteczka PPP
Napisane przez: Medisave UK
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W przypadku pierwszej pomocy wielkie znaczenie ma szybka reakcja oraz stosowne zaopatrzenie

W życiu dzieje się wiele niespodziewanych sytuacji, w których niesłychanie duże znaczenie mają nasze kompetencje z obszaru pierwszej pomocy. W istocie jest to niezwykle szeroka dziedzina, na którą składają się nie tylko czynności resuscytacyjne, ale także opatrywanie ran czy usztywnianie uszkodzonych kończyn.
leki i suplementy
Napisane przez: domzdrowia.pl
Na podstawie danych z: http://www.domzdrowia.pl

Leki muszą być w każdym domu


Gdzie się nie obejrzymy to są leki. W każdym przedsiębiorstwie są oznaczone właściwe miejsca, w których mamy szansę je wyszukać kiedy akurat są nam potrzebne. Tak samo posiadają one swoje stałe miejsce w każdym domu, gdzie wiadomo co jest w apteczce i w razie potrzeby gdzie możemy je prędko wyszukać, aby zaserwować sobie ulgę. Co istotne, to też jest nakaz posiadania medykamentów oraz najistotniejszych środków opatrunkowych w samochodzie, tak by w razie potrzeby móc ich bez najmniejszego trudu użyć. Ale w czym powinny być one trzymane?
lekarstwa
Napisane przez: epSos .de
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lekarstwa, jakie mają możliwość stać się niezbędne w leczeniu różnych trudności zdrowotnych.

Każdy ma na pewno w taki sposób wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy, by w przypadku jakichś problemów zdrowotnych bezzwłocznie sobie z nimi poradzić. Między innymi co pewien okres czasu należy ją uzupełniać. Jednak najczęściej sprawa wygląda tak, że człowiek cieszący się zdrowiem nie myśli o tym, że może go spotkać jakaś trudna do wyleczenia choroba. Nie wzbudza to zdziwienia, przecież wszyscy powszechnie uważamy, że powinniśmy cieszyć się idealną kondycją. Wiele zaś w temacie tego, jak się czujemy i co z swoim zdrowiem możemy robić rozmyślamy wówczas, gdy już coś nam jest.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.