Apteczka
leki
Napisane przez: Marc Majcher
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Środki które dobrze jest mieć w swojej domowej apteczce

Plastry, lekarstwa, mieszaniny, okłady... Co powinno znaleźć się w apteczce? W domowej apteczce oprócz środków opatrunkowych muszą znaleźć się lekarstwa które zażywamy stale oraz środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwwirusowe (dla przykładu Groprinosin - lek przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym - pobudza odpowiedź układu odpornościowego. Substancją czynną medykamentu jest inozyny pranobeks, środek wykazujący działanie przeciwwirusowe).
suplement
Napisane przez: Health Gauge
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie leki dobrze jest mieć w swojej domowej apteczce poza tabletkami na ból głowy i plastrami?

Każdy z nas musi posiadać w domu apteczkę, aby z każdym skaleczeniem palca nie biec do apteki po plaster lub wodę utlenioną. Takie rzeczy zawsze dobrze jest mieć po ręką, podobnie jak środki na bóle głowy, które będą przydatne w stresowych sytuacjach albo przy zwyczajnym zmęczeniu. Nieprzyjemne dolegliwości bólowe mogą przydarzyć się każdemu, a doskonale wiesz, jak potrafi to utrudnić normalne funkcjonowanie. Jednak poza przytoczonymi środkami pomocnych będzie także kilka innych leków, które warto mieć w szufladzie, by móc od razu je zastosować.
apteczka
Na podstawie danych z: flickr.com

Jak skompletować podręczną apteczkę?

Przeróżnego rodzaju wypadki przytrafiają się każdego dnia. Mowa tak poważnych wypadkach, jakie skutkują poważnymi powikłaniami zdrowotnymi i przymuszają do wieloletniego leczenia, jak i o drobnych obtłuczeniach, złamaniach lub skaleczeniach. Ażeby móc pomóc rannemu, powinniśmy pomyśleć o domowej apteczce, w której znajdą się wszystkie podstawowe elementy. Co przede wszystkim winno się odnaleźć w takiej apteczce?
apteczka PPP
Napisane przez: Medisave UK
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W przypadku pierwszej pomocy wielkie znaczenie ma szybka reakcja oraz stosowne zaopatrzenie

W życiu przydarza się dużo nieoczekiwanych zdarzeń, w których niezwykle duże znaczenie mają nasze predyspozycje z zakresu pierwszej pomocy. W istocie jest to niesłychanie rozległa dziedzina, na którą składają się nie wyłącznie czynności resuscytacyjne, lecz też opatrywanie ran czy usztywnianie naruszonych kończyn.
leki i suplementy
Napisane przez: domzdrowia.pl
Na podstawie danych z: http://www.domzdrowia.pl

Leki muszą być w każdym domu


Gdzie się nie obejrzymy to są medykamenty. W każdym przedsiębiorstwie są oznaczone specjalne miejsca, w których mamy szansę je odnaleźć jeśli akurat są nam potrzebne. Tak samo mają one swoje pewne miejsce w każdym mieszkaniu, gdzie wiadomo co jest w apteczce i w razie konieczności gdzie można je prędko znaleźć, by dać sobie ulgę. Co ważne, to też jest obowiązek posiadania medykamentów oraz najistotniejszych środków opatrunkowych w samochodzie, tak aby w razie konieczności mieć szansę ich bez najmniejszego kłopotu użyć. Ale w czym powinny być one trzymane?
lekarstwa
Napisane przez: epSos .de
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lekarstwa, jakie mają możliwość stać się niezbędne w leczeniu różnych trudności zdrowotnych.

Każdy ma na pewno w taki sposób wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy, by w przypadku jakichś problemów zdrowotnych bezzwłocznie sobie z nimi poradzić. Między innymi co pewien okres czasu należy ją uzupełniać. Jednak najczęściej sprawa wygląda tak, że człowiek cieszący się zdrowiem nie myśli o tym, że może go spotkać jakaś trudna do wyleczenia choroba. Nie wzbudza to zdziwienia, przecież wszyscy powszechnie uważamy, że powinniśmy cieszyć się idealną kondycją. Wiele zaś w temacie tego, jak się czujemy i co z swoim zdrowiem możemy robić rozmyślamy wówczas, gdy już coś nam jest.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.