Apteczka
leki
Napisane przez: Dushan Hanuska
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Które leki winny być w każdej rodzinnej saszetce z lekami?

Już nasz nieoceniony poeta okresu odrodzenia Jan Kochanowski pisał, że własne zdrowie rozpoczyna cenić dopiero ten, kto je straci. Przeto także w każdym domu jest nieznaczna saszetce z lekami, w jakiej są różne lekarstwa, gazy higieniczne czy kremy.
leki
Napisane przez: Marc Majcher
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Środki które dobrze jest mieć w swojej domowej apteczce

Plastry, lekarstwa, mieszaniny, bandaże... Co powinno znaleźć się w apteczce? W apteczce domowej oprócz środków opatrunkowych winny znaleźć się specyfiki które zażywamy stale a także środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwwirusowe (przykładowo Groprinosin - specyfik przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym - aktywizuje odpowiedź układu immunologicznego. Substancją czynną lekarstwa jest inozyny pranobeks, lek mający działanie przeciwwirusowe).
suplement
Napisane przez: Health Gauge
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie leki dobrze jest mieć w swojej domowej apteczce poza tabletkami na ból głowy i plastrami?

Każdy z nas musi mieć w domu apteczkę, by z każdym zadraśnięciem palca nie biec do apteki po plaster czy wodę utlenioną. Takie rzeczy zawsze warto jest mieć po ręką, podobnie jak środki na bóle głowy, które przydadzą się w stresowych sytuacjach albo przy zwykłym zmęczeniu. Nieprzyjemne dolegliwości bólowe mogą przydarzyć się wszystkim, a dobrze wiesz, jak potrafi to przeszkodzić w normalnym funkcjonowaniu. Jednakże poza wymienionymi środkami pomocnych będzie także kilka innych leków, jakie warto mieć w szafce, by móc od razu je zastosować.
apteczka
Na podstawie danych z: flickr.com

Jak skompletować podręczną apteczkę?

Przeróżnego typu wypadki zdarzają się na okrągło. Mowa tak poważnych wypadkach, jakie powodują poważne konsekwencje zdrowotne i zmuszają do wieloletniego leczenia, jak i o niegroźnych obtłuczeniach, złamaniach czy skaleczeniach. Aby móc nieść pomoc rannemu, warto zaopatrzyć się w domową apteczkę, w jakiej mieścić się będą wszystkie podstawowe elementy. Co konkretnie powinno się znaleźć w takiej apteczce?
apteczka PPP
Napisane przez: Medisave UK
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W przypadku pierwszej pomocy wielkie znaczenie ma szybka reakcja oraz stosowne zaopatrzenie

W życiu dzieje się wiele niespodziewanych sytuacji, w których niesłychanie duże znaczenie mają nasze kompetencje z obszaru pierwszej pomocy. W istocie jest to niezwykle szeroka dziedzina, na którą składają się nie tylko czynności resuscytacyjne, ale także opatrywanie ran czy usztywnianie uszkodzonych kończyn.
leki i suplementy
Napisane przez: domzdrowia.pl
Na podstawie danych z: http://www.domzdrowia.pl

Leki muszą być w każdym domu


Gdzie się nie obrócimy to są medykamenty. W każdym firmie są oznaczone właściwe miejsca, w których możemy je znaleźć kiedy akurat są nam potrzebne. Tak samo mają one swoje pewne miejsce w każdym domu, gdzie wiemy co jest w apteczce oraz w razie konieczności gdzie możemy je błyskawicznie wyszukać, żeby dać sobie ulgę. Co ważne, to także jest przymus posiadania medykamentów oraz najistotniejszych środków opatrunkowych w wozie, tak żeby w razie potrzeby mieć szansę ich bez żadnego problemu zażyć. Lecz w czym powinny być one trzymane?
lekarstwa
Napisane przez: epSos .de
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lekarstwa, jakie mają możliwość stać się niezbędne w leczeniu różnych trudności zdrowotnych.

Każdy ma na pewno w taki sposób przygotowaną apteczkę pierwszej pomocy, żeby w razie jakichś problemów zdrowotnych szybko sobie z nimi dać radę. Między innymi co pewien czas trzeba ją wypełnić. Aczkolwiek najczęściej sprawa wygląda tak, że człowiek zdrowy nie rozmyśla o tym, że ma możliwość go spotkać jakakolwiek ciężka przypadłość. Nie wzbudza to zdziwienia, przecież wszyscy na ogół uważamy, że powinniśmy chwalić się dobrą kondycją. Sporo zaś w temacie tego, jak się czujemy oraz co z swoim samopoczuciem mamy możliwość robić myślimy wtedy, kiedy już coś nam dolega.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.