Apteczka
leki
Napisane przez: Marc Majcher
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Środki które dobrze jest mieć w swojej domowej apteczce

Plastry, medykamenty, mikstury, okłady... Co powinno znaleźć się w domowej apteczce? W domowej apteczce prócz środków opatrunkowych winny znaleźć się farmaceutyki które zażywamy stale i środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwwirusowe (przykładowo Groprinosin - lek przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym - aktywizuje odpowiedź układu odpornościowego. Substancją czynną preparatu jest inozyny pranobeks, lek mający działanie przeciwwirusowe).
Katar
Napisane przez: William Brawley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Leki bez recepty jakie dobrze jest posiadać w domowej apteczce

W domowej apteczce, poza lekarstwami wydawanymi na receptę, które używasz Ty bądź ktoś z Twoich najbliższych, winny znaleźć się następujące leki: przeciwbólowe, na ból gardła, udrażniające nos, obniżające gorączkę, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, nasenne, używane przy urazach, żołądkowe, środki witaminowe jak też podstawowe minerały, i prócz tego termometr lekarski.
apteczka
Na podstawie danych z: flickr.com

Jak odpowiednio uzupełnić apteczkę domową?

Niemalże w każdym domu odnajdziemy pudełko z mnóstwem leków. Większość jest po terminie, nieruszana od lat. Zazwyczaj wszystko jest w całkowitym nieporządku i sami nie wiemy, co tak w rzeczywistości mamy. Warto to zmienić i z rozwagą nabywać najpotrzebniejsze leki. Apteczka w mieszkaniu to rzecz konieczna, należy więc ją dobrze stworzyć i mieć całkowitą świadomość, co zawiera.
szpital

Czego nie może zabraknąć w plecaku tułacza?

Istotną rzeczą w ekwipunku każdego tułacza oraz przewodnika jest indywidualna apteczka. Jej skład, na nieszczęście nierzadko lekceważony przez podróżników może w górskich warunkach pomóc w wielu wypadkach, a nawet ocalić życie.


Czego nie może zabraknąć w plecaku tułacza?

Biorąc do dłoni farmaceutyki należy mieć świadomość, że każdy farmaceutyk ma także działanie uboczne i nie warto bez wyraźnej potrzeby aplikować go poszkodowanemu.
leki
Napisane przez: Dushan Hanuska
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Które leki winny być w każdej rodzinnej saszetce z lekami?

Już nasz nieoceniony wieszcz epoki odrodzenia Jan Kochanowski pisał, iż własne dobre samopoczucie rozpoczyna cenić dopiero ten, kto je straci. Przeto także w jakimkolwiek mieszkaniu jest mała Apteczka, w której można znaleźć wszelkie lekarstwa, gazy higieniczne czy balsamy.
leki i suplementy
Napisane przez: domzdrowia.pl
Na podstawie danych z: http://www.domzdrowia.pl

Leki muszą być w każdym domu


Gdzie się nie obejrzymy to są leki. W każdym zakładzie pracy są oznaczone odpowiednie miejsca, w których mamy szansę je znaleźć jeżeli akurat są nam niezbędne. Tak samo mają one swoje pewne miejsce w każdym mieszkaniu, gdzie wiemy co jest w apteczce i w razie potrzeby gdzie można je szybko odnaleźć, żeby dać sobie ulgę. Co istotne, to też jest obowiązek wożenia medykamentów oraz podstawowych środków opatrunkowych w samochodzie, tak żeby w razie potrzeby móc ich bez żadnego kłopotu wykorzystać. Ale w czym powinny być one trzymane?
suplement
Napisane przez: Health Gauge
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie leki dobrze jest mieć w swojej domowej apteczce poza tabletkami na ból głowy i plastrami?

Każdy z nas musi mieć w domu apteczkę, aby z każdym zadraśnięciem palca nie biec do apteki po plaster czy coś do odkażania. Takie rzeczy zawsze warto jest mieć po ręką, tak samo jak środki na bóle głowy, które przydadzą się w stresowych sytuacjach albo przy zwyczajnym zmęczeniu. Dokuczliwe dolegliwości bólowe mogą przydarzyć się każdemu, a dobrze wiesz, jak potrafi to przeszkodzić w normalnym funkcjonowaniu. Jednakże poza przytoczonymi środkami pomocnych będzie również kilka innych leków, jakie warto mieć w szufladzie, by móc szybko ich użyć.
lekarstwa
Napisane przez: epSos .de
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lekarstwa, jakie mają możliwość stać się niezbędne w leczeniu różnych trudności zdrowotnych.

Każdy bez wyjątku posiada pewnie tak wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy, by w razie jakichkolwiek schorzeń bezzwłocznie sobie z nimi dać radę. Z tego powodu raz na pewien czas trzeba ją uzupełnić. Aczkolwiek zazwyczaj sprawa wygląda tak, że człowiek cieszący się zdrowiem nie myśli o tym, że może go spotkać jakakolwiek ciężka przypadłość. Nie wzbudza to zdziwienia, przecież jako społeczeństwo na ogół uważamy, iż musimy chwalić się idealną kondycją. Sporo zaś w temacie tego, jak się czujemy a także co z własnym samopoczuciem możemy robić myślimy wtedy, kiedy już cokolwiek nam jest.
apteczka PPP
Napisane przez: Medisave UK
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W przypadku pierwszej pomocy wielkie znaczenie ma szybka reakcja oraz stosowne zaopatrzenie

W życiu ma miejsce dużo nieoczekiwanych incydentów, w jakich niezwykle duże znaczenie mają nasze kompetencje z zakresu pierwszej pomocy. Tak naprawdę jest to niezwykle obszerna dziedzina, na którą składają się nie wyłącznie czynności resuscytacyjne, ale także opatrywanie ran czy usztywnianie naruszonych kończyn.
apteczka
Na podstawie danych z: flickr.com

Jak skompletować podręczną apteczkę?

Przeróżnego typu wypadki zdarzają się na okrągło. Mowa tak niebezpiecznych wypadkach, które skutkują dużymi konsekwencjami zdrowotnymi i przymuszają do wieloletniego leczenia, jak i o niegroźnych otarciach, skręceniach czy skaleczeniach. Żeby móc pomóc rannemu, powinniśmy zaopatrzyć się w domową apteczkę, w której mieścić się będą wszelkie najważniejsze elementy. Co przede wszystkim powinno się odnaleźć w takiego rodzaju apteczce?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.