Dlaczego nie należy kupować tanich okularów antysłonecznych na bazarze i co muszą one ręczyć?

W okresie letnim należałoby mieć na uwadze, że promienie słońca potrafią być niezwykle przyjemnym elementem odpoczynku, ale również ważnym czynnikiem, jaki może mieć też zły wpływ na nasze ciało.
Przybliżenie zęba
Napisane przez: Partha S. Sahana
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Powinniśmy więc ochraniać przed nimi między innymi nasz wzrok przy pomocy odpowiednich okularów.


Ich soczewki muszą zawierać specjalistyczne filtry UV oraz polaryzować światło słońca. Warto wspomnieć, że takie kupowane na jakimś przydrożnym stoisku okulary (https://opticalove.com/pl/prada) przeciwsłoneczne nie tylko nie będą nas we właściwy sposób ochraniać przed zgubnym wpływem promieni UV, ale też mogłyby naszym oczom zrobić krzywdę. Ponadto dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym gwarantują, że kolory różnych obiektów, na które aktualnie spoglądamy, są... prawdziwe. Rzecz w tym, że będące w powietrzu cząsteczki wody i odbijające się od jasnych powierzchni światło, mogą tłumić kolory. Zastosowany w okularach filtr polaryzacyjny sprawia, że wstrząsy fali świetlnej, jaka wywołuje powstawanie odbić ustaje. Dzięki temu tego typu okulary sprawiają, że kolory, które widzimy są prawdziwe.


Należałoby również powiedzieć, że istnieją okulary - http://www.rajsoczewek.pl/korekcyjne?filtr=10000,12 - z filtrem fotochromowym. Sprawia on, że światło przebiegające przez wspomniany filtr jest przepuszczane w stopniu zależnym od mocy tego światła. Innymi słowami gdy nasłonecznienie jest silniejsze, to tego typu okulary przepuszczają mniej światła. Umożliwia to poprawne postrzeganie niezależnie od stopnia nasilenia promieni słońca.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.