Depresja
lekarz
Napisane przez: TownePost Network
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Skuteczny psycholog Warszawa

Jest kilka odmiennych profesji medycznych, interesujących się sferą ludzkiego umysłu. Zależnie od rodzaju dolegliwości, do różnych gabinetów należy się kierować. Nie wszyscy ludzie wiedzą, co różni ich między sobą. Przy problemach o charakterze umysłowym pierwsze kroki należy kierować do psychologa. Leczeniem farmakologicznym, czyli przy użyciu lekarstw, trudni się psychiatra. Konkretnym zwalczaniem zaburzeń, które wchodzą w obszar zainteresowania psychologów, zajmuje się natomiast psychoterapia. Psycholog bowiem nie ma uprawnień do wykonywania konkretnego leczenia. Może natomiast je zdobyć poprzez odbycie odpowiedniego kursu. O zapotrzebowaniu na pomoc psychologiczną może świadczyć częstotliwość występowania haseł takich jak „pomoc psychologiczna Wrocław” w Internecie.
fototerapia

Sezonowa depresja czy coś poważniejszego? Z pewnością jest sposób na poprawienie nastroju

To jest w stanie dopaść każdego z nas, nie istnieje na to żadna rada. Gorszy humor czy obniżenie humoru to po prostu zwyczajny etap naszego życia, który powinniśmy pokona. Czasami jest to poważna trudność, częściej natomiast mamy do czynienia ze zwykłym epizodem, z jakiego nie można robić tragedii. Po prostu, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy z nas jest narażony na chwile słabości. W zależności od tego, jakie mamy samopoczucie, czy po prostu odczuwamy melancholię jesienną czy może nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, można podjąć pewne starania, by poprawić swój stan.
depresja
Napisane przez: Holly Lay
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lęk, niepokój, przygnębienie - czy to już stan depresyjny?

Na zewnątrz szaro i ponuro... Nadchodzi jesień. Chmury zaciągnęły się na niebie, a dni kurczą się niemiłosiernie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, smucimy się jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i smutek nie pozwalają normalnie funkcjonować.
światło
Napisane przez: 霞客 周
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Depresja niebezpieczną chorobą XXI wieku – jak się jej pozbyć?

Już od dawna wiadomo, że depresja jest jedną z tych przypadłości z jakimi powinniśmy za wszelką cenę walczyć, ponieważ nieleczona może w swych skutkach doprowadzić do ciężkich konsekwencji. Niektórzy nazywają ją chorobą cywilizacyjną XXI wieku, bowiem może przytrafić się każdemu – niezależnie od płci, wieku czy miejsca zamieszkania.
systemy modułowe
Napisane przez: BLACK RED WHITE SA
Na podstawie danych z: http://www.brw.com.pl/

Kiedy oraz z jakiego powodu wskazane jest udać się do psychologa

Niekiedy świat wali ci się i nie potrafisz sam go udźwignąć. Cierpi twoja dusza i ciało, nie potrafisz normalnie żyć. Wtedy wskazane jest pomyśleć o wsparciu!


Kiedy oraz z jakiego powodu wskazane jest udać się do psychologa

Kiedy boli cię ząbek, możesz go sam wyrwać, ale czy się na to zdecydujesz? Nie, jak najszybciej umówisz się z dentystą.
depresja
Na podstawie danych z: pixabay

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

Czy dowiedzieliśmy się co to jest depresja?

Nie czujemy na nic ochoty, wszystko nas męczy, drażni i posiadamy poczucie że cały świat okazuje się być przeciw nam, kiedy my przecież jedynie pragniemy trochę pobyć w łóżku i nic nie zrobić? A być może mamy kogoś, kogo zachowanie zaczyna nas martwić i posiadamy poczucie, że już wcale nie mamy możliwości do niego dotrzeć?
leczenie światłem
Napisane przez: Keoni Cabral
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Lampa do światłoterapii ma szansę zaoferować sporo pozytywnego

Lampa do światłoterapii ma szansę odpowiednio oddziaływać na nasze samopoczucie. Im więcej słońca oraz właściwego oświetlenia jest w naszym otoczeniu, tym więcej zadowolenia odczuwamy i wspanialsze jest nasze samopoczucie. Niestety funkcjonujemy w takim klimacie, że przez parę miesięcy jesteśmy skazani na brzydką aurę, gdy tego słońca jest niewiele.
depresja
Napisane przez: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Każdego z nas dopada depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego z nas. Jak się przed nią bronić?

Niczym nadzwyczajnym nie jest dzisiaj jesienna chandra, czy depresja, choć o tej drugiej mawia się dzisiaj częściej, niż mawiano kiedyś. Może dlatego, że jest wyrażeniem, które stało się modne stosunkowo niedawno. Kiedyś bardziej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj coraz więcej ludzi wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać pogorszenie nastroju. Jakkolwiek często nie mamy problemu z depresją, gdyż jest to zwykłe obniżenie humoru to jednak każdemu z nas potrzebna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.