Pacjent
Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Napisane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie danych z: Bird&Co Sp. z.o.o.

Wzrok wydaje się być jednym z najważniejszych zmysłów - jego brak powoduje, że często czujemy się jak dzieci we mgle

Każdy ludzki zmysł jest nam szczególnie potrzebny do normalnego funkcjonowania. Jednak mówi się, że to wzrok jest najcenniejszy, ponieważ jego utrata wywołuje duże utrudnienia w funkcjonowaniu oraz wykonywaniu nawet prostych rzeczy.
dzieci chorujące na alergię
Napisane przez: Vileda
Na podstawie danych z: Vileda

Jeśli wprowadzimy alergolog Kamienna Góra pokażą nam się ci najbardziej cenieni

Jakich profesjonalistów powinniśmy wyszukiwać?

Gdy zachorujemy, to pragniemy posiadać pewność, że trafiliśmy do odpowiedniego specjalisty. Ta gwarancja jest nam jeszcze bardziej potrzebna, gdy choruje nasze dziecko.
Badania wzroku u okulisty
Napisane przez: iStock
Na podstawie danych z: iStock

Masz problemy ze wzrokiem? Zdecyduj się na zabieg, który jest w stanie ci pomóc - Femtolasik

Kłopoty ze wzrokiem są coraz większe? Wiele osób boryka się z wadami wzroku, z którymi trudno im żyć, toteż tak jak one musisz pomyśleć nad nowoczesną metodą korekcji, jaką jest Femtolasik Warszawa. Dzięki zastosowaniu lasera znanego jako laser femtosekundowy, da się polepszyć jakość widzenia w czasie jednego zabiegu. Na czym polega oraz co należy o nim wiedzieć, by nie mieć żadnych obiekcji co do jego działania?
operacja kolana
Napisane przez: Zdenko Zivkovic
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jak zachować się w sytuacji pojawienia się różnych chorób i urazów?

W życiu wszystkich ludzi bywają różne schorzenia i nieoczekiwane przypadki wiążące się ze zdrowiem. Niekiedy są to choroby nieuleczalne, które za każdym razem są nieszczęściem dla danej osoby i jej bliskich. W większości przypadków jednak leczenie jest wykonalne, trzeba tylko wdrożyć właściwe czynności. W tych procesach niezwykle istotną kwestią jest konsultacja z lekarzem.
badanie ortopedyczne
Napisane przez: OakleyOriginals
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jak przedstawia się możliwość konsultacji u lekarzy specjalistów w mniejszych miastach.

Niekiedy wydaje się nam, iż życie w większych miastach jest lepsze, jeżeli chodzi o opiekę lekarską. Jednakże i w małych miejscowościach bynajmniej nie jest gorzej.
sterylizator
Napisane przez: Jérôme Decq
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Dezynfektory posiadają różnorakie rozmiary

Jak mamy szansę czyścić sprzęty medyczne?

Jeśli korzystamy z przeróżnego modelu sprzętów medycznych, które będą częstego zastosowania, to powinniśmy posiadać pewność, że są one odpowiednio czyste i nie będziemy nanosić wirusów z jednego pacjenta na kolejnego. Takie sprzęty muszą być czyszczone w dobry sposób, tak abyśmy posiadali pewność, że wszystkie wirusy, nawet te najgroźniejsze okazują się być dobrze niszczone.
Katar
Napisane przez: William Brawley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Leki bez recepty jakie dobrze jest posiadać w domowej apteczce

W domowej apteczce, poza lekarstwami wydawanymi na receptę, które używasz Ty bądź ktoś z Twoich najbliższych, winny znaleźć się następujące leki: przeciwbólowe, na ból gardła, udrażniające nos, obniżające gorączkę, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, nasenne, używane przy urazach, żołądkowe, środki witaminowe jak też podstawowe minerały, i prócz tego termometr lekarski.
Lekarz
Napisane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie danych z: Bird&Co Sp. z.o.o.

Doktor – w jaki sposób go wybrać? W jaki sposób znaleźć tego najlepszego i najbardziej obeznanego specjalistę? Kilka sugestii

Wybierasz się do lekarza? A może do dentysty? Z pewnością jesteś mocno podenerwowany. W końcu każdy z nas chce oddać swoje zdrowie w jak najlepsze i zaufane ręce. Jednak z tym bywa niestety różnie. Jak w każdym zawodzie tak i w tym fachu istnieją lekarze zarazem z powołania, jak i ci, którym daleko do ideału. Jednak w tym przypadku ma to niestety spore znaczenie. Gra toczy się przecież o nasze zdrowie. Dlatego lepiej odłożyć na plan dalszy nawet kwestie finansowe. Czym się jednak kierować przy wyborze lekarza? Na jakie kwestie przede wszystkim zważać?
Klinika
Na podstawie danych z: www.gyncentrum.pl

Klinika medycyny estetycznej lekiem na niską samoocenę

Media bezlitośnie uczą oceniać. Każdy ma wyglądać perfekcyjnie pod groźbą niemiłych uszczypliwych uwag ze strony otoczenia. Nawet młode dziewczynki porzucają dzieciństwo by moc założyć makijaż i wyglądać jak piękna pani z okładki gazety. W dzisiejszych czasach każdy chce być nieskazitelnie piękny i wpasowywać się w kanon. By to osiągnąć poddajemy się katorżniczym dietom ,odwiedzamy kosmetyczki, kupujemy karte na basen. Istnieje wiele dróg umożliwiających osiągnięcie wymarzonego wyglądu.
cukrzyca
Napisane przez: Virada da Saúde
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie są zalecenia i restrykcje przy tego typu zabiegu jakim jest pobieranie krwi?

Krew to życiodajny płyn, który ma za zadanie podtrzymywać procesy życiowe osoby ludzkiej. Pełni role transportowe oraz m.in. podporowe. Ciągły przepływ krwi zapewnia stałocieplność.


Jakie są zalecenia i restrykcje przy tego typu zabiegu jakim jest pobieranie krwi?

Najistotniejszą funkcją krwi jest transportowanie tlenu z płuc do mnóstwa komórek i transportowanie dwutlenku węgla w kierunku płuc.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.