Czym zajmują się tacy profesjonaliści, jak protetyk i ortodonta? Na czym polega ich praca? W jakich sytuacjach do nich powinniśmy się wybrać?

Każdy musi co pewien czas odwiedzić dentystę, to obowiązkowe, aby cieszyć się wspaniałym uśmiechem. Czasami jednakowoż należy pójść do lekarza, który niby wygląda jak dentysta i trudni się podobnymi rzeczami, ale jego zadania są całkowicie odmienne.
Tego typu specjalistami są ortodonta oraz protetyk. Jakimi sprawami się trudnią i kiedy należy się do nich wybrać?


bezsenność
Napisane przez: Centrum Medyczne Scanmed Multime


Ortodoncja to dziedzina stomatologii, jaka zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu. Tego typu leczenie jest dla każdego, ponieważ może być podjęte i u dzieci, i u dorosłych. Niektórym jednakowoż zdaje się, iż ortodonta (zobacz przeniesiony tutaj) jest w stanie pomóc jedynie dzieciom albo młodzieży, to jak wiadomo nieprawda, bo i dorośli mogą mieć poprawiony nieprawidłowy zgryz. ortodonta łomża szybko sprawdza i ocenia prawidłowość zgryzu oraz stanu uzębienia.


Zgaga, pieczenie, nudności – refluks
Napisane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie danych z: Bird&Co Sp. z.o.o.


Dzięki temu można szybko rozpocząć leczenie, jakie skończy się sukcesem. Wizyta u tego specjalisty szczególnie zalecana jest dzieciom, u jakich pojawiają się problemy ze zgryzem. Na kontrolę powinien kierować logopeda, gdyż złe ułożenie zębów wiąże się z wadą wymowy. Zawsze decydujmy się na dobrego specjalistę, a jeśli ortodonta Płock jest takim miejscem. Innym specjalistą, o jakim dzisiaj powiemy, jest protetyk. To specjalista robiący aparaty ortodontyczne, ale również protezy zębowe.


Powinien on współpracować z dentystą, jak chce robić protezy zębowe, a to dlatego, że nie mogą być robione bez zgłoszenia takiego czegoś dentyście.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.