Medycyna naturalna – ganoderma lucidum specyfikiem na większość chorób?

W dzisiejszych czasach, gdy reklamy z każdej strony nawołują do wypróbowania kolejnych lekarstw, a firmy farmaceutyczne rywalizują w obmyślaniu kolejnych cudownych specyfików, mających zagwarantować nam zdrowie oraz doskonałe samopoczucie, warto sięgnąć po dary natury, których skuteczność udowadniana jest od stuleci.

choroba
Napisane przez: Daniel Oines
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niewątpliwie każdy z nas choć raz zetknął się z nazwą ganoderma lucidum (do zakupu tutaj). Co to za tajemnicza rzecz? Jest to grzyb z rodziny reishi, nie nadający się do jedzenia, lecz wykazujący tak wiele właściwości leczniczych, że powinien znaleźć miejsce w każdej domowej apteczce. Lakownica żółtawa – bo tak inaczej nazywa się ten grzyb – rośnie na terenach Azji i jest wykorzystywany jako naturalny środek, polepszający odporność organizmu. Jego właściwości bakteriobójcze wykorzystuje się przy leczeniu przeziębienia oraz różnego typu stanów zapalnych.

Inne artykuły

Nietrzymanie moczu jako wstydliwą uciążliwość

badanie lekarskie
Napisane przez: Life Mental Health
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nietrzymanie moczu jest niedyspozycją krępującą i w znacznym stopniu utrudniającą codzienne życie.Powinno się pamiętać, że jeśli określimy przyczynę nietrzymania moczu, to jest sporo możliwości jego skutecznej terapii. Nietrzymanie moczu Wrocław przydarza się w każdym wieku i u obu płci, chociaż zazwyczaj kłopot taki następuje w osób w wieku starszym i podeszłym.


Ganoderma lucidum to lek - tutaj - używany w schorzeniach układu trawiennego, przy kłopotach ze stawami, w przypadłościach związanych z nieprawidłowościami w pracy serca oraz układu krążenia. Ciągle trwają badania nad skutecznością grzyba w walce z chorobami nowotworowymi, choć w praktyce lek (Apteka Słoneczna24) ten używany jest już w wielu krajach na całym świecie, m.in. w leczeniu raka płuc oraz guza mózgu. W naszym kraju ganoderma lucidum jest środkiem coraz bardziej cenionym. Grzyb ten można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością oraz w sklepach zielarskich. Dostępny jest w formie proszku, który należy rozpuścić w płynie i wypić, albo w formie sprasowanych, w 100% naturalnych drażetek. Niedawno na rynku pojawiły się również herbatki oraz kawy, zawierające ekstrakt z lakownicy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.