Jak odpowiednio uzupełnić apteczkę domową?

Niemal w każdym domu odnajdziemy szufladę z mnóstwem leków. Większość jest po terminie, nieruszana od lat. Często wszystko jest w całkowitym nieładzie i sami nie wiemy, co tak naprawdę mamy. Warto to zmienić i z rozsądkiem kupować potrzebne leki. Apteczka w mieszkaniu to rzecz konieczna, trzeba więc ją dobrze stworzyć i posiadać całkowitą świadomość, co zawiera.

szafka z lekami
Napisane przez: osseous
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Głównie apteczka musi być zaopatrzona w środki, które złagodzą objawy pojawiające się nagle i których nie byliśmy w stanie przewidzieć. Prócz tego niezbędne są również opatrunki. Każda apteczka powinna zawierać rzecz jasna tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Przydatne są też leki pomagające w leczeniu biegunki lub innych problemów z żołądkiem (zgaga, wszelkiego rodzaju skurcze albo wzdęcia). Jeżeli w domu mieszka alergik, trzeba zdecydowanie mieć pigułki na alergię. Potrzebne w niemalże każdym domu będą także krople do oczu, termometr, maść na stłuczenia oraz wszelkiego typu opatrunki, jak plastry, bandaże czy gazy. Ważne są także leki na pierwsze objawy przeziębienia. Dodatkowo, kiedy któryś z domowników przyjmuje pewne leki stale, należy mieć zapewniony zapas na co najmniej tydzień. Wiosenna apteczka natomiast powinna być uzupełniona w preparaty przeciwko owadom. Mowa tu nie tylko o sprayu, który odgoni owady, ale również maściach na ukąszenia oraz zastrzykach dla osób uczulonych na ukąszenia - leki niezbędne wiosną.

Czy przeczytane tutaj wiadomości okazały się atrakcyjne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która też z pewnością będzie zachęcająca.

Należy również zadbać o prawidłowe przechowywanie leków. Po pierwsze muszą znaleźć się w miejscu niedostępnych dla dzieci. Miejsce powinno być zaciemnione, trzeba unikać źródeł ciepła. Kuchnia oraz lodówka nie są dobrym miejscem dla apteczki. Powinno się zadbać o ułożenie leków, aby szybko wszystko odnaleźć w nagłej sytuacji. Co jakiś czas prawidłowe jest sprzątanie apteczki, ponieważ przeterminowane leki w żadnym razie nie nadają się do użycia.

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę terapia rodzinna kraków naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne stawki, zatem nie będziesz żałować!

Nie wolno również wyrzucać ich do kosza. Specjalne pojemniki na stare leki są ulokowane niemal w każdej aptece.

kliknij w link
Napisane przez: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Apteczka jest konieczna w każdym mieszkaniu, ponieważ wymagają jej nieoczekiwane wypadki. Należy się na nie prawidłowo przygotować. Dodatkowo nie wolno gromadzić nieprzydatnych leków i ignorować stworzony zbiór. Sprzątanie apteczki co jakiś czas będzie zagwarantowaniem, że lek, konieczny w danej sytuacji nie okaże się stary. Warto także pamiętać jak istotne jest dobre przechowywanie. Nieodpowiednia temperatura czy wilgotność powietrza może sprawiać, że leki nie pomogą, lecz zaszkodzą. Przestrzeganie zawartych powyżej rad z pewnością sprawi, że mało domowych przypadków nas zaskoczy.
21/03/09, 07:52:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.