Dokonanie wyboru doktora, pielęgniarki, lub też położnej

W kraju jest obowiązkowy powszechny program zdrowotny, a w jego obrębie każdemu przysługuje prawo do bezpłatnej podstawowej ochrony zdrowotnej.


W zakres zasadniczej opieki zdrowotnej wchodzą liczne świadczenia medyczne, tak jak profilaktyczne, diagnostyczne, jak i medyczne.
Dokonanie wyboru doktora, pielęgniarki, lub też położnej odbywa się przez przeprowadzenie odpowiedniej deklaracji, którą pozyskać można w lecznicy Medicus. Każdy, komu należy się świadczenie medyczne w zbiorowej służbie zdrowia, ma możliwość wybierać osobistego doktora, pielęgniarkę, a również położną. Dobór jest ograniczony do tych specjalistów, którzy zawierają się w ubezpieczeniu zdrowotnym pacjenta. Doktor rodzinny, pielęgniarka, bądź też położna może być zmieniona za darmo jedynie dwa razy do roku. W wypadku zmiany miejsca zamieszkiwania, czy zmiany lekarza z przyczyn niezależnych od pacjenta zapłata nie jest konieczna.


medicus
Na podstawie danych z: ab-ubezpieczenia.pl


Do zakresu działań lekarza należy planowanie i realizacja opieki medycznej nad pacjentem w warunkach ambulatoryjnych i w domu, a również koordynuje on udzielanie świadczeń głównej opieki zdrowotnej. W owym celu współpracuje z pielęgniarką, również położną, pielęgniarką środowiskową, również innymi świadczeniodawcami w celu realizacji wymogów zdrowotnych chorego.


Szklanka wody
Napisane przez: Wonderlane
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Doktora POZ dla pociechy, bądź doktora rodzinnego najlepiej wyłonić i odwiedzić jeszcze przed urodzeniem.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.