Kiedy wybrać się do psychoterapeuty? Sprawdź, jakie sygnały są powodem do niepokoju

Dzisiejsze tempo życia powoduje, iż często nie mamy kiedy rozwiązać naszych problemów, przez co rosną oraz są coraz bardziej poważne. Z małych trudności robi się większy kłopot, z jakim niełatwo jest samemu się uporać. Z tego względu wiele osób potrzebuje pomocy, którą oferuje psychoterapeuta Katowice.
Kiedy musimy do niego pójść? Jest parę sygnałów wskazujących na konieczność skorzystania z usług specjalisty, jakich nie można ignorować, aby nie okazało się, że przez kryzys wpadliśmy w głęboką depresję, wymagającą niemało środków, również medycznych, by ją pokonać.

Inne artykuły

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

depresja
Na podstawie danych z: pixabay
Czy dowiedzieliśmy się co to jest depresja?

Nie czujemy na nic chęci, wszystko nas nuży, drażni i posiadamy poczucie że cały świat okazuje się być przeciwko nam, gdy my przecież tylko pragniemy troszeczkę pobyć w łóżku i nic nie robić? A być może posiadamy kogoś, kogo działanie rozpoczyna nas zastanawiać i posiadamy wrażenie, że już w ogóle nie możemy do niego przemówić?


Psycholog
Napisane przez: TownePost Network
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pierwszym takim objawem jest uświadomienie sobie swojej bezsilności. Nie widzimy rozwiązania i zrzucamy całą winę na siebie, co nie jest prawidłowym podejściem. Pogrążamy się tylko w swoim smutku, a wizyta u psychoterapeuty byłaby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Przejdź na naszą witrynę. Znajdziesz tam codziennie wyłącznie bieżący materiał (https://www.cenia-ekspertyzy.pl/). Precyzyjne treści na pewno przypadną Ci do gustu.

Rozmowa z nim umożliwi nam spojrzeć w kompletnie inny sposób na trudności, z którymi musimy się mierzyć, przez co łatwiej będzie nam je przemóc.

Drugim sygnałem może być chwiejność emocjonalna. Jeśli wielokrotnie wybuchasz płaczem bądź złościsz się, rozładowując stresy na innych osobach, możesz oddalić się od bliskich oraz stracić przyjaciół. Poważnym znakiem jest również poranna apatia. Gdy codziennie rano nie masz sił, aby wstać z łóżka, przyszykować się do pracy albo zacząć wykonywać inne zadania, nie powinieneś tego bagatelizować. To jeden z bardziej kluczowych przejawów, które powinny nakłonić nas do umówienia się na wizytę. Do nierzadkich objawów depresji należą także bóle głowy lub brzucha, jakie nie wskazują na inne przypadłości, niskie poczucie własnej wartości, poczucie pustki, brak odczuwania zadowolenia z osiąganych sukcesów albo sugerowanie pomocy ze strony rodziny. Jeśli dojdzie do tego, iż pojawią się u ciebie myśli samobójcze, nie przekładaj dłużej wizyty. To oczywisty sygnał, iż twoje problemy nie rozwikłają się same, gdyż cała sytuacja za daleko już zaszła.

Konsultacja u psychoterapeuty nie powinna być przyczyną naszego wstydu. Lepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, niż pogrążać się narastających trudnościach. Obiektywne oko drugiego człowieka, potrafiącego mierzyć się z wszelakiego rodzaju kłopotami, będzie dla nas właściwym wsparciem.
22/06/16, 16:48:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.