Lekarstwa bez przepisu lekarza w które warto być zaopatrzonym

Nim przystąpimy do gromadzenia najbardziej potrzebnych lekarstw, pomyślmy o podstawach, w każdym domu bowiem powinno znaleźć się miejsce na termometr, witaminę C, plastry jak też środki do dezynfekcji, tj. woda utleniona czy spray do odkażania skóry. To podstawa. Następnie dobieramy medykamenty na konkretną przypadłość. Grypa, gorączka, przeziębienie, dolegliwości ze strony żołądka, bóle przeróżnego pochodzenia. Jeżeli posiadamy małe dzieci, które jak wiadomo, chorują o wiele częściej niż osoby dorosłe, preparaty zapobiegawcze będą niezbędne.
lekarstwa
Napisane przez: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chyba najczęstszym niedomaganiem bywa ból głowy. Najefektywniej poradzą sobie z nim medykamenty na podłożu kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu lub paracetamolu. Dzięki działaniu przeciwgorączkowemu wspaniale nadadzą się one również do walki z przeziębieniem bądź grypą. Dla pociech odpowiedniejsze będą syropy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe lub czopki. Katar, kaszel, bóle gardła – przychodzą najczęściej wraz z okresem zimowo-jesiennym.

Nasza apteczka winna być wyekwipowana w dwojakiego typu syropy, dobrane do każdej ewentualności: na kaszel suchy i mokry. Bólowi gardła można zaradzić zaopatrując się w tabletki do ssania – najodpowiedniej zarazem odkażające i miejscowo przeciwbólowe. Dodatkowo naszą domową pierwszą pomoc możemy wzbogacić o środki do walki z niestrawnością, ponieważ lekarstwa na zgagę, ból brzucha, biegunkę bądź wzdęcia również mogą się okazać pomocne.


Inne artykuły

Leki bez recepty jakie dobrze jest posiadać w domowej apteczce

Katar
Napisane przez: William Brawley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W domowej apteczce, prócz leków wydawanych na receptę, jakie używasz Ty czy ktoś z Twoich najbliższych, powinny znaleźć się następujące leki: przeciwbólowe, na przeziębienie, udrażniające zatoki, obniżające gorączkę, wykrztuśne, przeciwalergiczne, uspokajające, stosowane przy urazach, żołądkowe, preparaty witaminowe a także podstawowe minerały, i prócz tego termometr medyczny.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.