W jaki sposób stosować specyfiki kupowane bez przepisu lekarza aby były one efektywne?

Farmaceutyki wydawane bez recepty, inaczej OTC, są powszechnie dostępne. Nie tylko w punktach aptecznych można je nabyć bez najmniejszego problemu. OTC jest to skrót od angielskich słów - Over the Counter. Pod tą nazwą kryją się farmaceutyki, które można przyjmować bez dozoru medyka. Pośród lekarstw kupowanych bez recepty odnajdziemy panacea przeciwbólowe, pigułki na sen i inne.
lekarstwa
Napisane przez: Pete
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W handlu dostępnych jest też sporo mieszanek tego typu, mających wyleczyć nas z przeziębienia czy też grypy, jak też wiele suplementów i witamin dedykowanych tak dla dzieci, seniorów jak również dla osób aktywnych fizycznie albo umysłowo. Osiągalnych jest i mnóstwo mikstur ziołowych, które aczkolwiek - tak samo jak pozostałe specyfiki - powinno się traktować jak leki i konsumować je zgodnie z informacją zawartą na opakowaniu, bądź też zasięgnąć rady u aptekarza.

Inne artykuły

Pamiętajmy o zdrowiu, to jedna z bardziej istotnych spraw w naszym życiu. Zaniedbane jest w stanie się odgryźć

psycholog
Łatwo się mówi, by zabiegać o zdrowie, trudniej zaś postarać się o to w praktyce. Niemniej, każdy z nas musi myśleć o tym, jak o najistotniejszym priorytecie. Pieniądze jesteśmy w stanie zarobić, wygrać lub stracić, zdrowie zaś można tylko stracić. Jeśli bowiem przychodzimy na świat zdrowi to już jesteśmy spełnieni. Ktoś, kto jest podatny na zachorowanie może to zdrowie zyskać, lecz nie będzie ono takie samo, jak u człowieka w pełni zdrowego, gdyż każda choroba zostawia po sobie ślad w ciele i psychice człowieka.


Czym naprawdę są lekarstwa bez recepty? Dlaczego może je zakupić każdy? Jak działają na nasz organizm środki OTC? Specyfiki OTC są o wiele bezpieczniejsze aniżeli środki na receptę, albowiem są one o wiele słabsze. Dzięki temu nie wywołają one strasznych konsekwencji ubocznych. Takie proszki bez przepisu lekarza nie powodują także uzależnień. Niemniej jednak większość z nich pomaga jedynie przy delikatnych zaburzeniach zdrowotnych. Nie działają one jeżeli zasadna jest pomoc doktora.


Powinno się pamiętać iż fałszywe jest mniemanie, że środki bez recepty wolno przyjmować bez limitów. Mieszaniny OTC, jak wspomniałem wyżej, nie wywołują niebezpiecznych skutków ubocznych. Znaczy to jednak, iż jakieś konsekwencje niepożądane zachodzą. W następstwie tego również przed zażyciem dowolnego
lekarstwa
Napisane przez: Evan Blaser
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
lekarstwa musimy przejrzeć szczegółowo ulotkę oraz zastosować się do zapisanych w niej wskazówkach. Jeżeli szukasz leków, apteka (więcej na ten temat tutaj) Włocławek ma konkurencyjne oferty.

Przesadnie duża doza specyfiku, miast pomóc, może zaszkodzić. Farmaceutyki OTC - identycznie jak te na receptę - nie mogą przez wszystkich. Na ulotce zawsze znajduje się informacja klarownie definiująca wyjątki w stosowaniu. Kobiety ciężarne oraz dziatwa winny nadzwyczaj zważać na to, co przyjmują. Farmaceutyki OTC możemy przyjmować przez ok. 6 dni. Jeśli przez ten okres przypadłości zdrowotne nie wygasły, wtenczas należy bezzwłocznie zgłosić się do specjalisty.
17/12/21, 17:05:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.