Jakie jest wyjście z sytuacji, gdy nie można zajść w ciążę? Jak mogą wyglądać przyczyny tego typu niepłodności?

Powody kłopotów z płodnością mogą być różne. Czasami mamy do czynienia z czasową niemożnością zajścia w ciąże, która przechodzi po pewnym czasie. Jednak jest też tak, iż kłopoty takie nie mijają oraz musimy przedsięwziąć inne sposoby działania, jakie spowodują, iż można mieć nadzieję na posiadanie własnego potomstwa.


Czasem jest tak, iż to jedna ze stron nie może posiadać potomstwa.


substancje
Napisane przez: EVERSUN


W przypadku panów i pań takie problemy mogą być różne. Gdy chodzi o panów czasem problemem okazuje się słabe nasienie, a konkretnie plemniki, które nie są w stanie zapłodnić komórki jajowej. Tutaj wyjściem z sytuacji może być bank spermy, w jakim jest materiał genetyczny najróżniejszych dawców. Jest on zbadany, a przede wszystkim spełnia wszystkie wymogi, które pozwalają na zawiązanie się nowego życia. Zapłodnienie robi się za pomocą in vitro, to znaczy jest poza ustrojem organizmu, a dopiero potem zapłodnioną komórkę umieszcza się w organizmie kobiety.


Marsza Różowej Wstążki
Napisane przez: Media Forum
Na podstawie danych z: Media Forum


dawca komórek jajowych
Napisane przez: Bird&Co
Na podstawie danych z: Bird&Co


Inne artykuły

Czy zaciekawi nas kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli?

kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli
Napisane przez: unukorno
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/
O tym jak istotne są początkowe minuty po zdarzeniu wiedzą wszyscy, jednak nie wszyscy zaznaczą, jak w tym czasie powinni się zachowywać oraz jaką pomoc powinni dawać ofiarom.


Kolejnym z przypadków jest sytuacja, kiedy to kobieta nie jest w stanie począć. Czasem przyczyną może być brak odpowiednich do zapłodnienia jajowych komórek, które powodują, iż cały proces nie zajdzie prawidłowo. Wtedy rozwiązaniem okazuje się dawca komórek jajowych, a bardziej dawczyni, z jakiej komórek można skorzystać. Dawczynią taką może zostać każda z kobiet, która jest w wieku pomiędzy 18, a 34 lata. Jednak powinna być zdrowa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.