Leki bez recepty jakie dobrze jest posiadać w domowej apteczce

W domowej apteczce, oprócz medykamentów wydawanych na receptę, które stosujesz Ty bądź ktoś z Twoich najbliższych, muszą znaleźć się następujące medykamenty: przeciwbólowe, na przeziębienie, udrażniające nos, obniżające gorączkę, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, uspokajające, wykorzystywane przy zranieniach, gastryczne, preparaty witaminowe a także podstawowe minerały, oraz oprócz tego termometr lekarski.

Kiedy ból jest silny lub pomimo przyjmowania leków utrzymuje się za długo, nieodzownie odwiedź lekarza, to on zadecyduje o dalszym leczeniu. W pozostałych przypadkach powinny wystarczyć farmaceutyki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Preparatów jest niemało, jednakże zazwyczaj zawierają jedną z trzech substancji zwalczających ból: ibuprofen, paracetamol, kwas acetylosalicylowy.

Lek na katar
Napisane przez: http://pixabay.com
Na podstawie danych z: http://pixabay.com
Przyjmując farmaceutyki znieczulające pamiętaj, by nie przekraczać zalecanych dawek dobowych. Jeśli jeden środek nie działa, nim zastosujesz kolejny, zwróć uwagę, którą zawiera substancję przeciwbólową a także porównaj go z farmaceutykiem, jaki okazał się mało skuteczny. Kiedy składnik znieczulający jest jednakowy, przypuszczalnie ów preparat też nie rozwiąże twego kłopotu, zaś Ty możesz się narazić na niebezpieczeństwo przedawkowania środka przeciwbólowego. Pamiętaj również, że występują preparaty przeciwbólowe dla dzieci, jakich dozy, postacie jak też smak zostały wypracowane specjalnie z myślą o najmłodszych pacjentach.

W jaki sposób poprawnie składować apteczkę? Apteczkę - odkrztuszanie z flegaminą - i mieszczące się w niej preparaty składuj tak, ażeby: nie uległy popsuciu, nie zaszło przypadkowe spożycie (np. przez dzieci), nie można było pomieszać lekarstw. Najlepszym wyborem byłoby wydzielenie specjalnej szafy, w jakiej znalazłaby się apteczka. Szafka winna znajdować się stosownie wysoko, ażeby pociechy nie miały do niej dostępu. Dobrze także, żeby była zamykana na klucz.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.