Wzrok wydaje się być jednym z najważniejszych zmysłów - jego brak powoduje, że często czujemy się jak dzieci we mgle

Każdy nasz zmysł jest nam bardzo niezbędny do normalnego funkcjonowania. Jednakże twierdzi się, że to wzrok jest najcenniejszy, gdyż jego brak wywołuje spore utrudnienia w funkcjonowaniu oraz wykonywaniu choćby prostych czynności.
Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Napisane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie danych z: Bird&Co Sp. z.o.o.


Toteż dbajmy o swoje oczy.


Duży procent osób na świecie ma okulary - http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban-clubmaster -. Nikogo już to nie zaskakuje. W XX stuleciu pojawiły się natomiast kolejne dolegliwości wzroku, które stały się dosyć nieprzyjemne. Nierzadko prowadzą one choćby do ślepoty. Należą do nich przykładowo jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej. Ta ostatnia choroba nazywa się również AMD (ang. Age Ralated Macular Degeneration). Jest to wyjątkowo uciążliwa choroba. Pojawia się wraz z upływem czasu. Mówi się, że nawet 30% seniorów powyżej 70. roku życia może zachorować na zwyrodnienie plamki żółtej.


masaż
Napisane przez: domzdrowia.pl
Na podstawie danych z: http://www.domzdrowia.pl


Na szczęście nowoczesna medycyna dynamicznie się już na tyle intensywnie, że możemy walczyć z tą przypadłością. Niweluje się ją za pomocą lasera 2RT, który odnawia siatkówkę oka. Taki typ lasera jest niezwykle delikatny oraz nie wywołuje jakichkolwiek uszkodzeń, ani skutków ubocznych. Zatem przy jego zastosowaniu można niemal całkowicie zniwelować początkowe fazy choroby, które ocali Pacjenta przed późniejszą, całkowitą utratą wzroku. Dlatego tak istotna jest profilaktyka oraz częste wizyty u lekarza.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.