Depresja niebezpieczną chorobą XXI wieku – jak się jej pozbyć?

Już od dawna wiadomo, że depresja to jedna z tych przypadłości z jakimi należy za wszelką cenę walczyć, ponieważ nieleczona może niestety doprowadzić do ciężkich konsekwencji. Niektórzy nazywają ją chorobą cywilizacyjną XXI wieku, ponieważ może przytrafić się każdemu – niezależnie od płci, wieku czy miejsca zamieszkania.

światło
Napisane przez: 霞客 周
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W istocie dolega osobom o różnej pozycji społecznej i różnej sytuacji życiowej – zarówno starszym, jak i młodszym, biednym i bogatym. Nie dziwi więc, że naukowcy chcą poszukiwać różnych skutecznych metod by ją zwalczać.
Przesłanek do wystąpienia depresji może być mnóstwo i tak samo na rozmaite sposoby możemy próbować się jej pozbyć . Warto wykorzystywać wszystkie dostępne, aby ostatecznie jak najszybciej pozbyć się tej pustoszejącej psychikę człowieka przypadłości. Jednym z wariantów jest używanie lampy z odpowiednio silną wiązką światła.
Lampa antydepresyjna – bo o niej mowa – to prosty, a jednocześnie efektywny wynalazek w walce z pogorszonym nastrojem. Tego typu lampa nie jest droga, a urządzenie może znacząco wpłynąć na poprawę naszego samopoczucia. Już od dawna bowiem wiadomo, że światło i ciepło mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Stąd też latem, kiedy jest słonecznie stajemy się o wiele żywsi i lepiej się czujemy. Jak używać lampy aby dawała jak najlepsze efekty?
Po pierwsze, lampę należy postawić w miejscu, w którym będziemy mogli bez problemu usiąść lub położyć się. Powinna być ustawiona co najmniej 50 cm od nas. Seans lampą polega na spoglądaniu w jej stronę przez około dwadzieścia-trzydzieści minut, najlepiej 2 razy na dzień.

depresja
Napisane przez: Holly Lay
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Lampa ma imitować światło słoneczne i nasz organizm ma odbierać jej działanie właśnie jako jego substytut. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju lampy? Nie powinny jej używać chorzy, które biorą leki wywołujące nadwrażliwość na światło, której skutkiem jest wysypka czy mdłości. W większości sytuacji nie ma natomiast innych przeciwwskazań do stosowania lampy antydepresyjnej w ciągu dnia.
Oczywiście lampa o której mowa to tylko jedna z możliwych opcji, którą warto stosować w przypadku niekorzystnego nastroju . Pamiętajmy, że depresji nie można lekceważyć, jako ze jest to bardzo niebezpieczna przypadłość.
21/03/07, 07:48:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.