Najlepsze mieszkanie – w jaki sposób je kupić?

Jesteś właśnie na etapie wyboru mieszkania? To świetnie. Oznacza, iż najgorszy etap już za Tobą. Uzbierałeś już przecież idealną kwotę lub otrzymałeś kredyt. Najtrudniejszemu wyzwaniu więc już podołałeś. Teraz możesz zabrać się za wicie swojego gniazdka. Być może nie stać Cię na luksusowy apartament Szczecin, ale to nie jest istotne. Najistotniejsze, że mieszkanie to będzie w pełni Twoje, własne. Twoje idealne miejsce na ziemi.

apartamenty w Szczecinie
Napisane przez: Lovepro
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jak je jednak odszukać i wybrać? Czym się kierować? Istotna jest rzecz jasna lokalizacja. Powinieneś wziąć pod uwagę miejsce pracy, a również adresy zamieszkania bliskich i przyjaciół, w szczególności drugiej połówki. Co z tego, że znajdziesz świetny apartament Szczecin skoro codziennie będziesz musiał tracić parę godzin na dojazdy? Zamiast tego lepiej zdecydować się na skromniejsze mieszkanie w bardziej dogodnej lokalizacji. Jeśli posiadasz rodzinę – musisz uwzględnić poza tym miejsce zatrudnienia współmałżonka, a ponadto edukacji dzieci, a także możliwość dojazdów, komunikację miejską.

Co jeszcze jest istotne? Oczywiście cena – o tym chyba nikomu nie musimy przypominać. W końcu tego czynnika niestety, choćbyśmy bardzo mocno chcieli, nie przeskoczymy. Jeżeli nie stać nas na apartament (jesteśmy tutaj) Szczecin to po prostu go nie kupimy i tyle. Warto także spróbować znaleźć mieszkanie za nieco mniejszą kwotę niż zamierzaliśmy – w końcu nie musi być ono luksusowe, ważne, żeby było nasze własne.

Wielkość mieszkania powinna być dopasowana do potrzeb rodziny - firma Eapartament. Niełatwo wyobrazić sobie bowiem dużą rodzinę, która mieści się w niewielkiej kawalerce, czy nawet mieszkaniu z kilkoma pokojami. Z kolei kupowanie zbyt dużego mieszkania nie ma sensu, są to bowiem znacznie wyższe koszty, które z całą pewnością odczujemy w portfelu.


Inne artykuły

Czy domy do wynajęcia w Szczawnicy może nam zaproponować?

górski domek
Napisane przez: Jennifer C.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Co chcemy wynająć podczas wyjazdu?

Jeżeli chcemy posiadać świadomość, że podczas urlopu wręcz uda nam się wypocząć, to obowiązkowo powinniśmy przemyśleć, gdzie pragniemy pojechać i w jakim miejscu pragniemy wynająć pokój. Może się okazać, że trafimy na hotel, który będzie oferował nam szerokie usługi, ale możemy także zdecydować się na najęcie domku, w którym czulibyśmy się jak u siebie.

apartament na sprzedaż
Napisane przez: Daviddje
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Poza tym oczywiście zwróćmy uwagę na stan mieszkania, jego wygląd, estetykę, ilość pracy, jaką trzeba będzie włożyć w remont. Uwzględnijmy to wszystko w kosztorysie. Stary lokal będzie tańszy niż podobnej wielkości apartament w Szczecinie, ale za to o wiele więcej funduszy włożymy w odnowienie go, malowanie, nowe płytki, sprzęty i inne ważne kwestie. Dlatego nie spieszmy się z decyzją, omówmy wszystko z rodziną, bądźmy rozsądni i przewidujący. Istotnych życiowych decyzji nie podejmujmy pochopnie.
21/06/04, 08:35:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.