Jakie ubezpieczenie sportowe dla miłośników sportów ekstremalnych będzie najkorzystniejsze?

Sporty ekstremalne są aktualnie uwielbiane przez sporo osób. Silna dawka adrenaliny, dreszczyk emocji, żywiołowość i endorfiny - niemało ludzi wręcz kocha to uczucie. Jednak uprawiając sporty ekstremalne na pewno ważkie jest posiadanie dobrego ubezpieczenia, ponieważ nie ma co ukrywać, iż sporty ekstremalne zdołają być niebezpieczne dla zdrowia oraz nawet dla życia człowieka.
przygoda
Napisane przez: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Praktykowanie sportów ekstremalnych wiąże się z całkiem sporym ryzykiem, w zależności od tego jaki rodzaj sportów uprawiamy - więcej tu. W jaki sposób więc wyłonić wyśmienite ubezpieczenie sporty ekstremalne, jeżeli jesteś wielbicielem sportów ekstremalnych?

Inne artykuły

Wyjątkowa i nadzwyczaj modna dziedzina sportowa

Piotr Adamczyk
Napisane przez: Giant
Na podstawie danych z: Giant
Obecnie rządzi moda na zdrowy tryb życia. Bardzo dużo osób przekształca swój tryb żywienia się, zaczyna zażywać więcej ruchu. To zdrowe i celowe dla wszelkiego organizmu, jakkolwiek zarówno dieta jak i ćwiczenia fizyczne, powinny być odpowiednio dostosowane do indywidualnych potrzeb i możności.


Zwykłe ubezpieczenie sportowe nie obejmuje w większości wypadków sportów ekstremalnych. Są one formułowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, jako działalność sportowa, jaka wymaga dużych umiejętności, wielkiej odwagi i częstokroć zagrożenia życia w celu dostania satysfakcji z uprawianego sportu. Do sportów ekstremalnych kwalifikują się między innymi takie dziedziny sportowe, jak na przykład skoki narciarskie, nurkowanie albo kolarstwo górskie, mało tego pośród sportów ekstremalnych możemy odszukać także myślistwo, sporty motorowe, wspinaczkę skałkową i górską i także motocross. Naturalnie lista sportów ekstremalnych jest o wiele dłuższa, powinno więc zapoznać się ze wszystkimi typami sportów, które są uważane za sporty ekstremalne.

Pragniesz chłonąć dalej wciągającą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj tacierzyński na nowej podstronie.

Lista takich dyscyplin zdoła rzecz jasna nieco się od siebie różnić w zależności od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego - zobacz tutaj.

hobby
Napisane przez: Jorge Bras
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niekiedy konieczne jest kupienie dodatkowego ubezpieczenia, bo zwykłe ubezpieczenie turystyczne może nie obejmować sportów ekstremalnych. Wiąże się to nieraz z dosyć dużymi kosztami, bo towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie udzielają ubezpieczeń wielbicielom mocnych emocji, gdyż istnieje ogromne prawdopodobieństwo wypłacenia takiego świadczenia, co oczywiście dla towarzystwa ubezpieczeniowego wiązałoby się z istotnymi stratami. Niemniej jeśli uprawiasz sporty ekstremalne to koniecznie musisz zorientować się jakie sporty obejmuje Twoje ubezpieczenie czy ewentualnie dokupić właściwy pakiet ubezpieczeniowy.
21/06/10, 07:48:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.