Prawdziwe łuki marzeniem niejednego chłopca czyli w jaki sposób można samemu zrobić tego typu zabawkę.

Wielu chłopców kiedyś pewnie marzyło i w dalszym ciągu marzy o tym, żeby mieć swój własny łuk. Co interesujące, te marzenia z dzieciństwa często realizowane bywają dopiero jak się dorośnie, a możliwości na to są dwie. Przede wszystkim można taki łuk po prostu zakupić w sklepie, jest ich dostępna spora ilość rozmaitych modeli i odmian.

łucznictwo, sport, łuki
Cenowo różnie to wygląda, już za kilkadziesiąt złotych można bowiem kupić coś, co już w miarę będzie strzelać, a za kilka razy więcej już bardzo dobry sprzęt, który zupełnie wystarczy przeciętnemu amatorowi. Są też oczywiście łuki profesjonalne, znacznie droższe ale też oferujące całkowicie inne możliwości. Jeśli ktoś będzie mógł sobie kupić taką zabawkę, to faktycznie powinien z niej być zadowolony. (https://www.e-luk.pl/produkty/cieciwy-i-akcesoria,2,3839) Drugą opcją będzie zrobienie łuku samodzielnie, tak jak robili to ludzie przed wiekami. Tka naprawdę nie jest to aż tak bardzo trudne, jak się na początku może wydawać, rzecz jasna jeśli się będzie przestrzegać paru ważnych zasad. Na szczęście nie ma też obecnie żadnego problemu z dostępem do tej wiedzy, więc jeżeli tylko komuś przyjdzie ochota na zrobienie własnego łuku to może zaczynać.

Panuje bardzo mylne przekonanie, że drewniane łuki robi się z gałęzi drzewa związanych sznurkiem, a jednak jest zupełnie inaczej. Łuki wykonywane są z wyciętych z pnia desek o odpowiednich parametrach. Przede wszystkim trzeba wybrać rodzaj drewna, z którego łuk planuje się wykonać. Więcej informacji tu: przejdź na stronę


Inne artykuły

Konsultacje u specjalistów w Nowym Dworze Mazowieckim, na co zwracać uwagę?

lekarze w przychodni
Napisane przez: German Tenorio
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gabinety specjalistyczne stanowią dopełnienie rzeczywistości dla tysięcy Polaków. Prywatna diagnoza jest równolegle podporą zdrowotną jak i zwyczajną koniecznością. Gdy lekarze specjaliści pracujący w ramach Fundusz Zdrowia przedstawiają daty przyjęć, które uplasowane są na długie miesiące, a niekiedy nawet lata, choremu nie ostaje inna możliwość niż znalezienie specyficznego lekarza na własną rękę i głębsze sięgniecie do portfela. Diagnoza u lekarza specjalisty może, ale nie musi być nieodzownie droga. Mnogość funkcjonujących na rynku prywatnych gabinetów medycznych umożliwia znalezienie wariantu, która możliwie najpełniej wpisywać się będzie na krąg naszych zdolności pieniężnych, czasowych i samych konieczności związanych ze zdrowiem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.