Prawdziwe łuki marzeniem niejednego chłopca czyli w jaki sposób można samemu zrobić tego typu zabawkę.

Wielu chłopców kiedyś pewnie marzyło i w dalszym ciągu marzy o tym, żeby mieć swój własny łuk. Co interesujące, te marzenia z dzieciństwa często realizowane bywają dopiero jak się dorośnie, a możliwości na to są dwie. Przede wszystkim można taki łuk po prostu zakupić w sklepie, jest ich dostępna spora ilość rozmaitych modeli i odmian.

łucznictwo, sport, łuki
Cenowo różnie to wygląda, już za kilkadziesiąt złotych można bowiem kupić coś, co już w miarę będzie strzelać, a za kilka razy więcej już bardzo dobry sprzęt, który zupełnie wystarczy przeciętnemu amatorowi. Są też oczywiście łuki profesjonalne, znacznie droższe ale też oferujące całkowicie inne możliwości. Jeśli ktoś będzie mógł sobie kupić taką zabawkę, to faktycznie powinien z niej być zadowolony. (https://www.e-luk.pl/produkty/cieciwy-i-akcesoria,2,3839) Drugą opcją będzie zrobienie łuku samodzielnie, tak jak robili to ludzie przed wiekami. Tka naprawdę nie jest to aż tak bardzo trudne, jak się na początku może wydawać, rzecz jasna jeśli się będzie przestrzegać paru ważnych zasad. Na szczęście nie ma też obecnie żadnego problemu z dostępem do tej wiedzy, więc jeżeli tylko komuś przyjdzie ochota na zrobienie własnego łuku to może zaczynać.

Panuje bardzo mylne przekonanie, że drewniane łuki robi się z gałęzi drzewa związanych sznurkiem, a jednak jest zupełnie inaczej. Łuki wykonywane są z wyciętych z pnia desek o odpowiednich parametrach. Przede wszystkim trzeba wybrać rodzaj drewna, z którego łuk planuje się wykonać. Więcej informacji tu: przejdź na stronę


Inne artykuły

Najczęściej polecane miejscowości na wczasy w naszym kraju

morze
Napisane przez: zeesenboot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Udając się na krótki weekendowy wyjazd lub na długie wakacje większość turystów wybiera znane i sprawdzone miejsca. W zależności od preferencji i upodobań można się zdecydować na górskie wędrowanie, żaglówkę na jeziorze lub leżenie plackiem na plaży w jednej z nadbrzeżnych miejscowości wypoczynkowych. W każdym z tych regionów znajduje się przynajmniej parę kurortów, kuszących turystów dużą ilością atrakcji, i dzięki temu są chętnie odwiedzane i w wakacyjnym okresie, i w czasie krótkiego urlopu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.