W jaki sposób dopasować obuwie, aby było komfortowe a także zdrowe dla stóp

Niezwykle istotne będą odpowiednio dobrane buty dla dziecka. Dziecko ma prawie płaską stópkę. Gdy zaczyna chodzić, jego stópki zmieniają kształt bowiem dopasowują się do nowych zadań. Buciki dla dwu, trzyletniego malucha winny być o 5-6 mm dłuższe niż stopy, posiadać okrągłe noski, aby paluszki miały dość miejsca. Niezbędna będzie cholewka obejmująca kostkę. Najodpowiedniejsze będą buciki sznurowane.

Napisane przez: Clarks
Buty dla dorosłego z kolei powinny być dobrane w taki sposób, aby można było poruszać palcami oraz by do wnętrza dopływało powietrze. Dobrych butów nie powinno się czuć na stopach. Powinny zarazem osłonić przed urazami jak też wychłodzeniem w chłodne dni. Wyściółka winna odpowiednio absorbować wilgotność i pozwalać stopie oddychać. Wówczas noga się nie spoci. Podeszwa ze sprężystego tworzywa amortyzuje wstrząsy, a miękka cholewka nie zaburzy krążenia .

Podologia to nauka zajmujące się diagnostyką wad, zdeformowań jak też schorzeń stóp. Najczęstsze niedomagania tyczące się stóp to tak zwany halluks oraz ostroga. To najczęściej panie, które wkładają obuwie z wąskim noskiem i na wysokich obcasach cierpią z przyczyny halluksów - koślawych paluchów. Skłonność do nich mają także osoby z otyłością oraz płaskostopiem.

Inne artykuły

Bolesne pieczenie u palców – jak na stałe usunąć nagniotka przy pomocy dostępnych preparatów

stopy
Napisane przez: Lioven
Na podstawie danych z: Lioven
Nikt nie lubi nagniotków. Jest to nic innego jak stwardnienie skóry, które powstaje na palcu stopy. Rana jest tym boleśniejsza, że wnika w głąb skóry. Sprawia to duże pieczenie przy poruszaniu się. Wokół nagniotka powstaje czerwonawa tkanka, którą leczymy i usuwamy przez stosowne zabiegi.


Ostry ból wywołuje również pięta z ostrogą, to znaczy wyrośla, które tworzą się od spodniej strony kości piętowej. Cisną one ścięgna a także więzadła . Ból może być tak intensywny, iż uniemożliwia stawanie na pięcie. Tę dolegliwość operuje się tylko w szczególnych wypadkach.

Interesujesz się tym działem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej o tym wątku w nowym wpisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Leczenie polega na codziennej gimnastyce stopy jak też noszeniu wkładek odciążających pięty. Fizykoterapia pomaga zlikwidować stan zapalny oraz po części ból. Nieodzowne będzie też pozbycie się nadwyżki kilogramów a także wkładanie obuwia z obcasami amortyzującymi wstrząsy, posiadających sztywne zapiętki, szerokie noski i odpowiednio wyprofilowaną wkładkę.

By uniknąć problemów doradzam kupować buty u sprawdzonych fabrykantów (dla przykładu obuwie clarks). Większość z nich oferuje dodatkowo sprzedaż on-line. Sklep Clarks proponuje swoim klientom zarówno obuwie dziecięce, jak też damskie oraz męskie, na każdą porę roku.
21/06/03, 08:15:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.