W jaki sposób dopasować obuwie, aby było komfortowe a także zdrowe dla stóp

Niezwykle istotne będą odpowiednio dobrane buty dla dziecka. Dziecko ma prawie płaską stópkę. Gdy zaczyna chodzić, jego stópki zmieniają kształt bowiem dopasowują się do nowych zadań. Buciki dla dwu, trzyletniego malucha winny być o 5-6 mm dłuższe niż stopy, posiadać okrągłe noski, aby paluszki miały dość miejsca. Niezbędna będzie cholewka obejmująca kostkę. Najodpowiedniejsze będą buciki sznurowane.

Napisane przez: Clarks
Buty dla dorosłego z kolei powinny być dobrane w taki sposób, aby można było poruszać palcami oraz by do wnętrza dopływało powietrze. Dobrych butów nie powinno się czuć na stopach. Powinny zarazem osłonić przed urazami jak też wychłodzeniem w chłodne dni. Wyściółka winna odpowiednio absorbować wilgotność i pozwalać stopie oddychać. Wówczas noga się nie spoci. Podeszwa ze sprężystego tworzywa amortyzuje wstrząsy, a miękka cholewka nie zaburzy krążenia .

Podologia to nauka zajmujące się diagnostyką wad, zdeformowań jak też schorzeń stóp. Najczęstsze niedomagania tyczące się stóp to tak zwany halluks oraz ostroga. (http://clarks24.pl//site/products/products_list/Kolekcja_damska,14,0.html) To najczęściej panie, które wkładają obuwie z wąskim noskiem i na wysokich obcasach cierpią z przyczyny halluksów - koślawych paluchów. Skłonność do nich mają także osoby z otyłością oraz płaskostopiem.

Inne artykuły

Sport i rekreacja - jak prawidłowo przygotować się do biegania?

przejażdzka rowerowa
Napisane przez: Eli Christman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sport i rekreacja mają dla bardzo wielu ludzi bardzo wielkie znaczenie. Z pewnością wskazane jest być osobą aktywną fizycznie, bowiem zapewnia to niezmiernie dużo korzyści. Na przykład bieganie to świetna dyscyplina sportowa, która pozwala zadbać o sylwetkę, zrzucić daremne kilogram, pokrzepić mięśnie (szczególnie nóg) oraz zadbać o kondycję. niemniej nim zaczniesz biegać musisz się do tego bardzo dobrze oraz porządnie przygotować. W jaki sposób można to uczynić?


Ostry ból wywołuje również pięta z ostrogą, to znaczy wyrośla, które tworzą się od spodniej strony kości piętowej. Cisną one ścięgna a także więzadła . Ból może być tak intensywny, iż uniemożliwia stawanie na pięcie. Tę dolegliwość operuje się tylko w szczególnych wypadkach. Leczenie polega na codziennej gimnastyce stopy jak też noszeniu wkładek odciążających pięty. Fizykoterapia pomaga zlikwidować stan zapalny oraz po części ból. Nieodzowne będzie też pozbycie się nadwyżki kilogramów a także wkładanie obuwia z obcasami amortyzującymi wstrząsy, posiadających sztywne zapiętki, szerokie noski i odpowiednio wyprofilowaną wkładkę. http://clarks24.pl/
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.