Główne i opcjonalne akcesoria do jogi gwarantujące wygodę

Joga w na terenie Europy odsunięta jest od swoich religijnych korzeni i stała się ostatnimi czasy popularną dziedziną fitnessu. Cieszy dużym się zainteresowaniem, ponieważ stanowi połączenie technik relaksacyjnych i gimnastyki, które pozwalają zatroszczyć się jednocześnie o ciało i ducha. Jeżeli planujemy zacząć uprawianie tego wymagającego sportu, trzeba najpierw nabyć niezbędne akcesoria do jogi.

joga na macie do yogi
Napisane przez: Rio
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najważniejszą rzeczą jaką należy kupić jest mata www.legovisko.pl/ joga nie będzie bez niej możliwa. Zdecydowaną większość podstawowych pozycji wykonujemy przeważnie na podłodze. Mata do jogi musi być więc solidna, przyczepna i mieć odpowiednią grubość. Delikatne, cienkie maty są bardzo źle oceniane przez znawców jogi - zobacz co może ci zaproponować: sklep z artykułami do jogi. Zalecana grubość, w której je dostaniemy to 4,5 mm. Trzeba raczej unikać cieńszych produktów, gdyż nie gwarantują wymaganego komfortu i szybko się niszczą. Jeśli ćwiczymy np. w terenie lub klubie fitness bardzo przydatne będzie podręczne nosidło na matę. To bardzo gustowne i funkcjonalne rozwiązanie. Najbardziej godne uwagi są wyroby zrobione w sporej części z poliestru zdobytego z procesów recyklingu. Są solidne, a metoda otrzymywania materiału, z którego są wykonane, jest szczególnie przyjazna planecie. Drugim podstawowym przyborem jest cylindryczny wałek wykorzystywany głównie do pozycji relaksowych. Dla trochę bardziej zaawansowanych osób bardzo zalecany jest specjalistyczny pas umożliwiający wykonywanie grawitacyjnych pozycji, zapewniających relaks dla kręgosłupa. Powinniśmy go zamontować na drążku lub drabince - http://yoga-yoga.pl/Samurai-ULTRA-Light-183x60. Robi się to za pomocą karabińczyków. Długość pasa należy wyregulować według własnych potrzeb.


Inne artykuły

Piłki gimnastyczne wspaniale odciążają kręgosłup

pośladki
Napisane przez: David Howard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie powinniśmy iść na siłownię, by móc zawalczyć o świetną kondycję oraz figurę. Spokojnie możemy w najważniejsze urządzenia zaopatrywać się w mieszkaniu i tu właśnie trenować cały czas, kiedy tylko będziemy mieli wolną chwilę.


Rower magnetyczny to odpowiednie rozwiązanie


Jeżeli pójdziemy do marketu sportowego, to prędko zauważamy, że istnieje wiele sprzętów, które będziemy mogli zakupić do siebie do mieszkania.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.