Jeśli zamierzasz zadbać o swe zdrowie, co jakiś czas rób badania krwi

Naukowcy są zgodni, że profilaktyka daje wielką szansę unikania wielu poważnych chorób. Do działań profilaktycznych zaliczane są bez wątpienia zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną oraz optymalną dawkę odpoczynku. Niezwykle istotne jest również, żeby co pewien czas przeprowadzać badania krwi oraz analizować otrzymane wyniki.
Analiza krwi pozwala wykryć nieprawidłowości naprawdę szybko

Wiele chorób nie daje jednoznacznych symptomów w swym początkowym przebiegu, zatem może upłynąć troszkę czasu nim pojawią się dolegliwości i choroba zostanie wykryta. Jednak analiza krwi ma szansę wykazać wahania już na etapie, kiedy schorzenie nie daje żadnych oznak i tym sposobem leczenie może zostać rozpoczęte wcześniej lub lekarz pierwszego kontaktu może zalecić rozszerzoną diagnostykę. Uważa się, że im szybciej choroba fundacja walki z rakiem pomocy dzieciom zostanie wykryta i rozpocznie się terapię, tym znaczniejsza jest szansa, że terapia skończy się sukcesem.

Inne artykuły

Często występujące choroby z dziedziny dermatologii

Przedmioty medyczne
Napisane przez: Andreas Cappell
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Skóra jest bez wątpienia jednym z najważniejszych ludzkich organów. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że ochrania ludzkie ciało przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki niej, narządy wewnętrzne są bezpieczne. W dodatku, skóra to także ludzki organ o największej powierzchni, więc nie jest wolna od schorzeń, jakie niestety przez dużo osób rozpatrywane są jedynie w kategoriach kosmetycznych.


Istnieje sporo ważnych badań krwi

Przy pomocy badań krwi w Vita Medica można diagnozować sporo chorób. Najpowszechniejszymi badaniami krwi są morfologia i OB, które określają parametry danych czynników w krwi. Dzięki morfologii można się zorientować choćby, jaka jest wysokość krwinek białych i czerwonych, jak także poznać wysokość żelaza. Z krwi przeprowadza się też analizy cukru, cholesterolu czy hormonów tarczycy.
Większość analiz wykonuje się na czczo

Badania krwi przeprowadza się w punktach analitycznych (gabinet vita medica). Jeśli nie zamierza się płacić za wykonanie analiz, należy wcześniej pójść do lekarza rodzinnego i prosić go o skierowanie na analizę krwi. Warto pamiętać, że krew do wielu analiz musi być pobrana na czczo, czyli po ośmiogodzinnej przerwie w przyjmowaniu pożywienia oraz płynów innych niż woda. W innym wypadku analiza mogłoby okazać się błędna i nie przekaże realnych wyników. Wyniki analiz krwi udostępniane są w dużej ilości przypadków już tego samego dnia w godzinach popołudniowych, chociaż jest to uzależnione od rodzaju analizy i godzin pracy centrum analitycznego. Z otrzymanym wykresem dobrze jest odwiedzić lekarza, który objaśni wyszczególnione parametry, jak również zadecyduje, czy konieczna jest dalsza diagnostyka lekarska.
17/12/02, 07:05:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.