Na czym polega leczenie zgagi oraz jakiego rodzaju mogą być jej objawy?

Zgaga to dość nieprzyjemna przypadłość, która określana jest jako pieczenie w gardle. Istnieje kilka przyczyn, które mogą spowodować pojawienie się zgagi. Może zostać wywołana przez stosowanie co poniektórych lekarstw przykładowo takich, które zawierają kwas acetylosalicynowy.


ludzie
Napisane przez: Tempur
Na podstawie danych z: Tempur


Na szczęście dolegliwość tę można by skutecznie leczyć.


Pojawienie się tej dolegliwości może być też objawem powstania jakiejś poważniejszej choroby. Prawdopodobne przyczyny to niestrawność lub np. wrzody dwunastnicy. Bardzo ważna jest prawidłowa diagnostyka przyczyn jej zaistnienia. Mogłyby nimi być schorzenia układu pokarmowego lub palenie tytoniu na czczo. Jeszcze inna możliwa przyczyna to jedzenie - restauracje skórzewo zbyt dużej ilości pokarmów. Tego typu zachowania mogłyby powiększyć ucisk przepony na Żołądek. W aptece do kupienia jest bez recepty lek na zgagę i jeżeli dysfunkcja ta nie pojawia się zbyt często, to prawdopodobnie nie jest oznaką powstania bardziej poważnej choroby. Jeśli jednak uczucie pieczenia pojawia się stosunkowo często, należy pójść do doktora. Takie leki powinny zneutralizować kwas żołądkowy oraz powlec błonę śluzową powłoką ochronną.


lek na zgagę
Napisane przez: McKay Savage
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Centra pomocy uzależnionym, o wiele szerszą sferą niż się wydaje.

ośrodek terapii uzależnień
Napisane przez: Kurman Communications, Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Potocznie utarło się, że ośrodek terapii uzależnień jest przeznaczony stricte do osób mających kłopot z używaniem środków odurzających, jak alkohol i różnego rodzaju narkotyki.


Powłoka ta powinna uniemożliwić dotarcie do dwunastnicy kwasu solnego oraz zredukować ilość występujących w żołądku gazów. To one właśnie mogą powodować odczucie przepełnienia. Tego typu leki będą skuteczne tylko wtedy, jeżeli nie będą stosowane doraźnie, tzn. osoba mająca zgagę powinna zażyć całe opakowanie.


W przeciwnym przypadku mogłoby wystąpić wzmożone wydzielanie zbędnych kwasów żołądkowych, co jest niezdrowe dla całego układu trawiennego. Jeżeli wymienione objawy będą pojawiały się często, potencjalnie wymagana okaże się gastroskopia, która mogłaby pomóc w zdiagnozowaniu źródeł.

Opisany temat opisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się tekst. Daj nam znać - przejdź do serwisu (http://www.optyk-trejnowski.pl/szkla) !

/J]
21/09/15, 09:54:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.