Uśmiech jest najpiękniejszą wizytówką każdego z nas - wobec tego trzeba dbać o zdrowe zęby

Mówi się, że znaczące jest pierwsze spotkanie. Przez to powinniśmy dbać o zdrowy uśmiech, gdyż potrafi on przełamywać bariery w kontaktach międzyludzkich.


Jeżeli mamy jakiś kłopot z zębami, to nie powinniśmy czekać z wizytą u dentysty.
kobiety
Napisane przez: COCOONABABY®


Powszechnie wiadomo, że odwlekanie sprawy nie ulepszy sytuacji. Będziemy tylko brać dużo proszków przeciwbólowych, a problem i tak będzie się powiększał. Po jakimś czasie ból będzie okropny, więc i tak będziemy musieli pójść na wizytę. Niestety może wówczas okazać się, że spustoszenie w naszym uzębieniu będzie już dość duże i konieczne będzie leczenie kanałowe. Dowiemy się, że zwlekanie było kiepską decyzją, ponieważ tego typu leczenie bywa długie oraz dosyć drogie. Jednak będzie konieczne, jeśli nie mamy ochoty mieć ubytku w uzębieniu. Jeżeli bowiem wyrwiemy zęba i pozostawimy lukę, to sąsiadujące z nią zęby zaczną się ruszać, aż w końcu także mogą wypaść. Strach ma duże oczy, ale należy mieć na uwadze to, że to leczenie zaczynamy dla swojego dobra. Będzie ono oczywiście przeprowadzane pod znieczuleniem, zatem na 100% nie poczujemy najmniejszego bólu. Kanałowe leczenie jest podejmowane niestety dość często, ponieważ Polacy niebywale boją się wizyt u dentysty. Nie wiadomo dlaczego.
Dzisiaj przecież wszystkie zabiegi robi się pod bardzo skutecznym znieczuleniem, które działa już po kilku sekundach. Nawet jeżeli ktoś nie lubi igieł, to zapewne nie poczuje nawet ukłucia ze znieczuleniem, ponieważ igiełka jest bardzo cienka.
18/02/21, 10:02:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.