Planujesz wycieczkę do Krakowa? Zdajesz sobie sprawę, co korzystnie zobaczyć w tym mieście? Oto szybki przewodnik

Dla każdego wielbiciela historii, dla pasjonata architektury, jest z pewnością atrakcyjną destynacją. Kraków, dawna stolica Polski, ma się czym chwalić, a zabytki Starego Miasta składają się na wyjątkową i niezwykle piękną kolekcję. Zabytków jest tak wiele, iż na ich dokładne poznanie trzeba poświęcić kilka dni. Jakie atrakcje są najbardziej istotne? Co powinien zobaczyć każdy, nawet w czasie najbardziej krótkiej wycieczki po królewskim mieście?


Kraków
Napisane przez: Piotr Drabik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kraków to przede wszystkim Zamek Królewski na Wawelu. Wawelska katedra i zamkowe wnętrza to istotne cele każdej wycieczki do tego miasta. Innym istotnym miejscem jest również Rynek Główny, który zachęca Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim. Tego rodzaju zabytki są doskonale poznane, identycznie zresztą jak znajdująca się w okolicy Brama Floriańska oraz Barbakan. Spacer po Plantach które stworzono w miejscu dawnych miejskich murów oraz wizyta na terenie żydowskiego Kazimierza to kolejne atrakcje, dzięki którym Kraków jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla gości. Wspaniałe synagogi oraz kirkuty to najcenniejsze pamiątki mające związek z krakowskimi Żydami.

Kraków to również cudowne placówki muzealne. W gronie tych najciekawszych znajduje się muzeum urządzone w Fabryce Schindlera oraz - (więcej na stronie wizaserwis.pl) Podziemia Rynku. Muzea biograficzne oraz cudowne galerie dzieł sztuki, z którymi się możemy zetknąć w Muzeum Narodowym oraz w Muzeum Czartoryskich. Interesującym celem wycieczki po Krakowie może się również okazać wizyta w tych muzeach, jakie skoncentrowane są na wybranej dziedzinie nauki. Dużym powodzeniem cieszy się na przykład Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Pozostałe interesujące miejsca, to Muzeum Archidiecezjalne, słynna „Rydlówka” oraz Muzeum Historii Żydów. Są to z pewnością kolejne placówki, które w pełni zasługują na zainteresowanie ze strony gości. Dzięki nim to miasto jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez gości miast w kraju, a jego atrakcje znane i cenione są również poza granicami naszego kraju.

Kraków Rynek
Napisane przez: Radomir Cernoch
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kraków to także nowoczesność, z tego względu wiele osób tu przybywa żeby zrobić zakupy. Zakupy w Krakowie są niezwykle korzystne, ponieważ dzięki popularności miasta i właściwemu położeniu na mapie naszego kraju, jest tu wiele sklepów, w jakich korzystnie zrobić porządne zakupy. Podobnie jak w innych dużych ośrodkach miejskich znajdziemy tu duże galerie handlowe, ale także markety specjalistyczne, w jakich z pewnością znajdziemy to, czego szukamy, chociażby AEG L99695HWD albo polecana strona.
18/02/16, 07:09:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.